INFORMACJA

ABYM MOGŁA ŻYĆ DLA MOJEGO SYNKA

Nigdy nie myślałam, że najpiękniejszy czas w moim życiu czyli przyjście na świat synka zmieni się w koszmar i łzy

Chciałam stworzyć mojemu dziecku dom i warunki do życia, jakich w swoim dzieciństwie i młodości nie miałam. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, której los nie oszczędzał. Gdy miałam 5 lat zmarł nasz tato, schorowana mama została sama z ósemką dzieci w wieku szkolnym. Nie będę się rozpisywać jak wyglądało nasze życie – bieda i nic więcej. Dlatego chciałam dać mojemu synkowi wszystko, czego sama nie miałam – normalne warunki do życia i nauki.

Ciężko pracowałam na to, żeby stworzyć normalny dom. Paradoksalnie dziś już wiem czego będzie mu zawsze brakować – najważniejszej osoby w życiu dziecka czyli matki. W późnym wieku wyszłam za mąż. Po dwóch latach urodził się Dawid. Najpiękniejszy czas mojego życia niestety nie trwał długo. W kwietniu 2016r w wieku 36 lat zaczęłam walkę z nowotworem piersi. Okazało się, że trafił mi się najgorszy z możliwych rodzajów – HER2 dodatni. Tępo w jakim rósł zadziwiało doświadczonych lekarzy. Mój świat się zawalił. Miałam się opiekować swoim dwuletnim synkiem, a okazało się, że sama tej opieki będę potrzebować. Szok ,ból, strach był nie do opisania, ale trzeba było zmierzyć się z rzeczywistością. Zaczęłam walkę o życie.

SZKOLENIA ZAWODOWE

 

Fundacja RAZEM zaprasza do udziału w szkoleniach zawodowych

 

 

Do udziału zapraszamy osoby:

  • bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy
  • bezrobotnie niezarejestrowane w urzędzie pracy
  • rencistów
  • w wieku 18-64 lata
  • wskazujące miejsce zamieszkania na terenach wiejskich Województwa Mazowieckiego
  • również osoby niepełnosprawne

REFUNDACJA KOSZTÓW ZATRUDNIENIA

Refundacja kosztów zatrudnienia przez okres 12 miesięcy

Starosta (Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce) może zawrzeć umowę, na podstawie której refunduje pracodawcy lub przedsiębiorcy przez okres 12 miesięcy część kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia

INFORMACJA

Informujemy że firma:

ASG INWESTYCJE S.C.
A. Romejko, G. Dzięgielewski
 
która jest eksploatatorem sieci wodociągowej w Gminie Lelis zmieniła lokalizację siedziby firmy.
Aktualny adres firmy to:
PAŃSTWOWA INSPEKCJA SANITARNA

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi z urządzenia wodociągowego o produkcji od 100 do 1000 m3/d w msc. Lelis, Dąbrówka, Gnaty, Olszewka administrowanego przez ASG INWESTYCJE S.C. w Ostrołece ul. Grota Roweckiego 5/4.

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Lelis pragnie powiadomić mieszkańców Gminy, że  w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00, w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Syreny alarmowe zostaną uruchomione przez 1 minutę i emitować będą dźwięk ciągły.