Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Dyrektora CK-BiS Bartosza Podolaka, Długi Kąt, 12.08.2017 r.

W turnieju rozegranym 12 sierpnia na boisku do siatkówki plażowej przy stadionie wiejskim  w Długim Kącie grało 6 drużyn, które podzielono na dwie grupy. W meczu finałowym Dzikie Węże Lelis pokonały 2:0 Karły Kadzidło, a w meczu o III miejsce Kwiatkowski Team z Łęgu Przedmiejskiego pokonał 2:1 Tchórze Lelis. Dalsze miejsca zajęły drużyny: Radni Gminy Lelis z fundatorem pucharu w składzie oraz reprezentujące gospodarzy Krasnale Długi Kąt. Wybrano także najlepszych zawodników turnieju.

Wśród zawodników został wybrany Konrad Surgiewicz z Dzikich Węży Lelis, a wśród zawodniczek – Edyta Kwiatkowska z Łęgu Przedmiejskiego. Nagrody wręczył ich fundator oraz wójt Stefan Prusik.  Organizatorem turnieju była Rada Gminnego LZS z Dariuszem Mrozem na czele wraz z sołectwem w Długim Kącie. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, a wszystkie drużyny nagrodzono pucharem i  piłką do gry w siatkówkę. Po turnieju odbyło się spotkanie z mieszkańcami sołectwa. (ak)