MJWPU

Spotkajmy się na Forum Rozwoju Mazowsza!

Już 25-26 października kolejna edycja 8. Forum Rozwoju Mazowsza. Przez dwa dni wydarzenia będzie można przekonać się jak pozyskać i prawidłowo rozliczyć unijne dofinansowanie, w jakich branżach warto rozwijać swoje przedsiębiorstwa i jak zwiększać atrakcyjność i dostępność usług dla mieszkańców. Organizatorem spotkania  jest  Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Wydarzenie  odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji.

INFORMACJA

ABYM MOGŁA ŻYĆ DLA MOJEGO SYNKA

Nigdy nie myślałam, że najpiękniejszy czas w moim życiu czyli przyjście na świat synka zmieni się w koszmar i łzy

Chciałam stworzyć mojemu dziecku dom i warunki do życia, jakich w swoim dzieciństwie i młodości nie miałam. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, której los nie oszczędzał. Gdy miałam 5 lat zmarł nasz tato, schorowana mama została sama z ósemką dzieci w wieku szkolnym. Nie będę się rozpisywać jak wyglądało nasze życie – bieda i nic więcej. Dlatego chciałam dać mojemu synkowi wszystko, czego sama nie miałam – normalne warunki do życia i nauki.

Ciężko pracowałam na to, żeby stworzyć normalny dom. Paradoksalnie dziś już wiem czego będzie mu zawsze brakować – najważniejszej osoby w życiu dziecka czyli matki. W późnym wieku wyszłam za mąż. Po dwóch latach urodził się Dawid. Najpiękniejszy czas mojego życia niestety nie trwał długo. W kwietniu 2016r w wieku 36 lat zaczęłam walkę z nowotworem piersi. Okazało się, że trafił mi się najgorszy z możliwych rodzajów – HER2 dodatni. Tępo w jakim rósł zadziwiało doświadczonych lekarzy. Mój świat się zawalił. Miałam się opiekować swoim dwuletnim synkiem, a okazało się, że sama tej opieki będę potrzebować. Szok ,ból, strach był nie do opisania, ale trzeba było zmierzyć się z rzeczywistością. Zaczęłam walkę o życie.

REFUNDACJA KOSZTÓW ZATRUDNIENIA

Refundacja kosztów zatrudnienia przez okres 12 miesięcy

Starosta (Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce) może zawrzeć umowę, na podstawie której refunduje pracodawcy lub przedsiębiorcy przez okres 12 miesięcy część kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody i składki na ubezpieczenia społeczne skierowanych bezrobotnych do 30 roku życia

SZKOLENIA ZAWODOWE

 

Fundacja RAZEM zaprasza do udziału w szkoleniach zawodowych

 

 

Do udziału zapraszamy osoby:

  • bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy
  • bezrobotnie niezarejestrowane w urzędzie pracy
  • rencistów
  • w wieku 18-64 lata
  • wskazujące miejsce zamieszkania na terenach wiejskich Województwa Mazowieckiego
  • również osoby niepełnosprawne

INFORMACJA

Informujemy że firma:

ASG INWESTYCJE S.C.
A. Romejko, G. Dzięgielewski
 
która jest eksploatatorem sieci wodociągowej w Gminie Lelis zmieniła lokalizację siedziby firmy.
Aktualny adres firmy to: