Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Mazowieckiego Adama Struzika i Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika, hala Zespołu Szkół w Lelisie, 9.12.2018 r. turniej pilka halowa

  Turniej zorganizowało Gminne Zrzeszenie LZS w Lelisie. Sędziowali: Maciej Brzeski, Jarzy Dawid i Dariusz Mróz. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, w tym 4 drużyny wyłonione drogą eliminacji z gminy Lelis. Drużyny podzielono na 3 grupy, a po wyłonieniu 6. drużyn z eliminacji grupowych rozegrano mecz o miejsce piąte  oraz mecze o półfinał i finał. Grano po 10 minut bez przerw i zmiany stron. W finale GLKS Lelis uległ drużynie Szamany Łyse 0:1.

 

Klasyfikacja, po niezwykle zaciekłych i dynamicznych meczach ułożyła się następująco:

 1. Szamany gm. Łyse,
 2. GLKS Lelis,
 3. The OFORS Zbójna,
 4. Black&White Turośl,
 5. Art.-Met Kuźnia Szafarnia,
 6. LZS Łęg Przedmiejski,
 7. Czarnowyk,
 8. Czasoprzestrzeń Durlasy,
 9. FC Promil Olszewka,
 10. Czarnia 60,
 11. Hobidd Kadzidło.

Najlepszym strzelcem turnieju został Krzysztof Szymański, 8 bramek, Szamany Łyse. Najlepszym bramkarzem Kamil Dziczek, GLKS, który wpuścił tylko 1 bramkę, ale niestety tę w meczu finałowym z Szamanami. Najlepszym Zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Szymczyka ze Zbójnej.

W trakcie turnieju odznaczono zasłużonych działaczy kół LZS w naszej gminie. Wójt Stefan Prusik oraz przewodniczący Rady Gminnego Zrzeszenia LZS Dariusz Mróz udekorowali Srebrną Odznaką LZS za wybitne zasługi dla rozwoju sportu wiejskiego Rafała Bączka i Przemysława Pędzicha, odznaką brązową – Lawiusza Laskowskiego.

Foto i tekst: Antoni Kustusz