GMINNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Gminne spotkanie opłatkowe, 22. grudnia 2019 r.

Z powodu deszczowej pogody gminne spotkanie opłatkowe przeniesiono do sali widowiskowej CK-BiS. Skorzystały z tego zespoły, które śpiewem kolęd i pastorałek uświetniały wspólny, radosny wieczór, ale skorzystały także panie z kół KGW z Gnatów, z Nasiadek i  z Łęgu Przedmiejskiego, które zaprezentowały swoje rękodzieła. W ogólne wigilia stała się doskonałą okazją do spotkania coraz aktywniejszych i bardziej pomysłowych kół naszych pań.

Wigilię otworzył wójt Stefan Prusik składając wszystkim wzruszające i serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne,  tak by choinki stały się miejscem spotkań rodzinnych, wiejskich wspólnot, miejscem pamięci o tych, którzy odeszli, ale także radości dla tych, którzy tworzą naszą gminna wspólnotę. Następnie wystąpiła przewodniczący Rady Gminy Anna Dobkowska, która życząc wszystkim dobrego świętowania prosiła aby w nowym roku pamiętać także i ciepło pomyśleć o radnych i całej Radzie Gminy. Przed dzieleniem się opłatkiem modlitwę wspólnie z uczestnikami odmówił proboszcz ks. Janusz Kotowski.

OBWIESZCZENIE - XIII SESJA RADY GMINY LELIS

Przewodniczący Rady Gminy Lelis zawiadamia o zwołaniu XIII sesji  Rady Gminy  Lelis  na  dzień 29 listopada 2019 r. (piątek) na godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Lelisie.

REKRUTACJA NA SZKOLENIA
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” zaprasza zainteresowanych do rekrutracji na szkolenia dotyczące pisania wniosku o przyznanie pomocy na podejmowanie działalności gospodarczej oraz powierzenie grantu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. 
 
Projekt skierowany jest w do osób zamieszkałych na terenie działania LGD "Kurpsie Razem".
 
Terminy i miejsca szkoleń:
 1. 09 września 2019 - Gospodarstwo Agroturystyczne „ELA”, Wydmusy 59, 07-430 Myszyniec
 2. 10 września 2019 - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse
 3. 11 września 2019 - Urząd miasta i gminy, ul. Stanisława Komosińskiego 1, 06-330 Chorzele
 4. 12 września 2019 - Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu, ul. Szkolna 48, 07-402 Lelis
 5. 13 września 2019 - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Długa 13, 06-320 Baranowo
Wszystkie szkolenia odbywać się będę się w godzinach 10:00 - 15:00.

GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA

Gminny DZIEŃ STRAŻAKA , Łęg Przedmiejski, 3 maja 2019 r.

Gospodarzami tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Strażaka byli druhowi z OSP Łęg Przedmiejski. Rozpoczęła je Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim, sprawowaną w intencji strażaków i ich rodzin przez ks. proboszcza Pawła Sobotkę oraz ks. Janusza Kotowskiego, gminnego duszpasterza strażaków. Następnie strażacy z pocztami sztandarowymi przemaszerowali na parafialny cmentarz, gdzie po apelu i wspólnej modlitwie zapalili znicze na grobach druhów pochowanych na tym cmentarzu, a także uczcili pamięć druhów spoczywających na parafialnych cmentarzach naszej gminy.
Uroczysty apel odbył się przed remizą OSP w Łęgu Przedmiejskim. Dowódcą uroczystości był dh Kamil Piaścik. Po powitaniu przez prezesa OSP druha Jarosława Kwiatkowskiego i podniesieniu flagi ZOSP RP i powitaniu pocztów sztandarowych i pododdziałów przez druha Henryka Chorążego, członka władz wojewódzkich ,wiceprzewodniczącego Oddziału Powiatowego ZOSP RP, a także prezesa Gminnego Oddziału ZOSP, dokonano wręczenia brązowych medali ,,Za zasługi dla Pożarnictwa ‘’, które otrzymały druhny Anna Dobkowska oraz Karolina Duszak. Z kolei odznaką ,,Strażak Wzorowy’’ odznaczono druhnę Joannę Długokęcką. Wręczono także odznaki za wysługę lat.
Wyrazy podziękowania dla strażaków ochotników za ich ofiarną służbę skierowali do zabranych, a za ich pośrednictwem do jednostek OSP w Dąbrówce, Lelisie i w Łęgu Przedmiejskim wójt Stefan Prusik, zastępca komendanta miejskiego PSP bryg. Grzegorz Pragacz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Marian Krupiński oraz przewodnicząca Rady Gminy Lelis Anna Dobkowska. (ak)

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA DOSTĘPNEGO DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU OSTROŁĘCKIEGO

PDFLista jednostek (pobierz)

TURNIEJ SZACHOWY

VIII Otwarty Turniej Szachowy ,,O złotą wieżę’’, CK-BiS Lelis, 1.12.2018 r.

W kategorii open najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Bakiera z Ostrołęki, który odniósł komplet siedmiu zwycięstw i wyprzedził Pawła Szeligowskiego z Łomży z dorobkiem pięciu wygranych i Pawła Krajewicza z Ostrołęki, który wygrał trzy partie, a dwie zremisował. 

W rywalizacji kobiet zwyciężyła  Patrycja Bałdyga z Łysych, a  w gronie najmłodszych szachistów do lat 10 zwyciężył Franciszek Kwaśny z Ostrołęki, przed Miłoszem Niechodą z Łęgu Starościńskiego, gdzie funkcjonuje szkółka szachowa pod kierunkiem Macieja Brzeskiego.  i Wojciechem Tadrzakiem z Ostrołęki.

W gronie szachistów do lat 16 najlepszy okazał się Stanisław Wiszniewski przed Jakubem Firmugą, obaj z Łomży i Mateuszem Zawistowskim z Małkini Górnej.

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Informujemy, że w dniach 08.12.2017 oraz 11.12.2017 w godzinach od 9:00 do 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody.

Prosimy zainteresowanych o zaopatrzenie się w wodę na wyżej określony czas.

Za utrudnienia przepraszamy.

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego www.lelis.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.lelis.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

 1. dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
 2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
 3. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
 4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego www.lelis.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

 1. "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
 2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
 3. pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
 4. "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
 5. "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.lelis.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.lelis.pl, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z serwisem reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ? Informacje na stronach www: