TURNIEJ SZACHOWY

VIII Otwarty Turniej Szachowy ,,O złotą wieżę’’, CK-BiS Lelis, 1.12.2018 r.

W kategorii open najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Bakiera z Ostrołęki, który odniósł komplet siedmiu zwycięstw i wyprzedził Pawła Szeligowskiego z Łomży z dorobkiem pięciu wygranych i Pawła Krajewicza z Ostrołęki, który wygrał trzy partie, a dwie zremisował. 

W rywalizacji kobiet zwyciężyła  Patrycja Bałdyga z Łysych, a  w gronie najmłodszych szachistów do lat 10 zwyciężył Franciszek Kwaśny z Ostrołęki, przed Miłoszem Niechodą z Łęgu Starościńskiego, gdzie funkcjonuje szkółka szachowa pod kierunkiem Macieja Brzeskiego.  i Wojciechem Tadrzakiem z Ostrołęki.

W gronie szachistów do lat 16 najlepszy okazał się Stanisław Wiszniewski przed Jakubem Firmugą, obaj z Łomży i Mateuszem Zawistowskim z Małkini Górnej.

 

Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Nalewajk z Ostrołęki.

Zawody otworzył dyrektor CK-BiS Bartosz Podolak, a nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczali wójt gminy Lelis Stefan Prusik i prezes firmy Konkret market pozyczkowy.pl Marcin Śpiewak. Poczęstunek dla zawodników przygotowały Piekarnia Kurpiowska Serafin oraz JBB Bałdyga.

Patronat medialny nad zawodami już po raz czwarty sprawował portal Moja Ostrołęka.

Tekst i foto. - Antoni Kustusz