SZCZEPIENIA COVID-19

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W dniu 9 lutego 2020 roku obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu” (DBD, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu.
Zachęcam w związku z tym do wspierania tego przedsięwzięcia poprzez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (np. zajęć edukacyjnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich do końca marca 2021 roku za pomocą elektronicznego  formularza na stronie DBI.pl

Wsparciem w tych działaniach służą funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz dzielnicowi (koordynatorem działań w tym zakresie jest asp. Krzysztof Kolator - tel. 506-869-079).
Na stronie internetowej www.saferinternet.pl można uzyskać wszystkie informacje dotyczące tegorocznego „Dnia Bezpiecznego Internetu", a także profesjonalne materiały edukacyjne do wykorzystania w celu podnoszenia świadomości młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa.

Nadmieniam, że organizatorzy ,,Dnia Bezpiecznego Internetu" przygotowali konkurs na najciekawszą inicjatywę DBI dla lokalnych organizatorów tego dnia. Przewidziane są w związku z tym nagrody ufundowane przez partnerów tej akcji.

 

ZASTĘPCA
Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce
mł. insp. Andrzej Siurnicki

RADOSNE POWITANIE

RADOSNE POWITANIE NOWO NARODZONYCH MIESZKAŃCÓW GMINY LELIS !!!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie przygotował niespodziankę dla nowych, najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Od 1 stycznia 2021 roku, każdy rodzic składający wniosek o „becikowe” w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lelisie, otrzyma list gratulacyjny oraz drobny prezent od Wójta Gminy Lelis, Stefana Prusika, oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie. Dla nowo narodzonych dzieci przygotowaliśmy mięciutkie, kolorowe kocyki, które umilą już pierwsze dni ich życia.

Inicjatywa powitania nowo narodzonych dzieci jest wyrazem dumy i radości  z tego, że w naszej gminie, z roku na rok, przybywa coraz więcej nowych mieszkańców. Maluszkom życzymy zdrowia, a rodzicom składamy gratulacje! Życzymy Wam, abyście stanowili szczęśliwą i zgodną rodzinę.

INFORMACJA

Opieka wytchnieniowa – edycja 2021

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie planuje przystąpić do udziału w programie pod nazwą „Opieka wytchnieniowa”ogłoszonym przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Osoby chętne do wzięcia udziału w Programie "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2021 proszone są o kontakt telefoniczny z Iwoną Nasiadka pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie pod numerem telefonu (29) 761 19 94 lub poprzez kontakt e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 28.12.2020 r.

Zgłoszenia osób zainteresowanych tą formą wsparcia umożliwi nam właściwe oszacowanie potrzeb wśród mieszkańców Gminy Lelis i złożenie odpowiedniego wniosku.

Pare słów o Programie

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021, skierowany jest do osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawnosci, których członkowie rodzin lub opiekunowie wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tymi osobami.

Program dotyczy członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności bądź osobami dorosłymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważne.

Opieka wytchnieniowa może odciążyć opiekunów m.in. poprzez zapewnienie im wsparcia w wykonywaniu dotychczasowych obowiązków lub zapewnienie zastępstwa, dzięki któremu opiekunowie zyskają czas dla siebie.

INFORMACJA

ZMIANA ADMINISTRATORA SIECI KANALIZACYJNEJ

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2021 r. w obrębie miejscowości Białobiel, Siemnocha, Łęg Przedmiejski i Łęg Starościński nastąpi zmiana administratora sieci kanalizacyjnej z Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  sp. z o.o. na Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Lelis Sp. z o.o.
W związku w powyższym, uprzejmie prosimy mieszkańców wymienionych wyżej miejscowości o osobiste zgłaszanie się do siedziby Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Lelis sp. z o.o. w Lelisie przy ul. Szkolnej 37- celem podpisania umów na odbiór ścieków.
W razie pytań możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem: (29) 761 19 81 od pon. do pt.  w godz. od 7:00 do 15:30.

PROGRAM - CZYSTE POWIETRZE

Informacja dot. zaświadczeń wydawanych w związku z Programem „Czyste Powietrze” 2.0.

Każda osoba, która  planuje ubiegać się o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Części 2 Programu Priorytetowego „CZYSTE POWIETRZE”, musi złożyć zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.

W Gminie  Lelis ww. zaświadczenia wydaje - Ośrodek Pomocy Społecznej,  ul. Szkolna 37.

Na  podstawie wydanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej  zaświadczenia,  zostanie  dokonana weryfikacja   kryterium  dochodowego, uprawniającego do uzyskania podwyższonego poziomu dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Części 2 Programu Priorytetowego „CZYSTE POWIETRZE”.    

INFORMACJA

Informacja dotycząca utrzymania urządzeń melioracji wodnych (rowy, drenaże, przepusty) w kontekście zmian wynikających z ustawy Prawo wodne, z dnia 20 lipca 2017 r.

Statystyki wg. stanu na 31.12.2020 r.

9781 Liczba mieszkańców
4948 Liczba mężczyzn
4833 Liczba kobiet
137 Urodzenia w 2020 r.