ZARZĄDZENIE NR 0050.30.2018 WÓJTA GMINY LELIS

ZARZĄDZENIE NR 0050.30.2018
WÓJTA GMINY LELIS
z dnia 4 czerwca 2018 r.

w sprawie ogłoszenia konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych

Zarządzenie Nr 16/2018

Zarządzenie Nr 16/2018 Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka z dnia 30.05.2018 r.

w sprawie okrsowego zakazu wstępu do lasu
znak spr. ZG.7100.3.2018

 

Urząd Gminy Lelis informuje, że mieszkańcy gminy Lelis mają możliwość zadawania pytań do Wójta Gminy Lelis poprzez wypełnienie formularza kontaktowego na stronie www.lelis.pl.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA LICZENIA FLAG

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy/miasta/powiatu do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych. Dodatkowo informujemy, że w tym roku w dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja ta o nazwie MARKFLAG jest bezpłatna i udostępniona do pobrania w sklepie Google Play przez pracownika jednej z gmin. Formalnie nie jest to konkurs, nie ma nagród i wszyscy biorący w niej udział są zwycięzcami. Miło nam jednak będzie, jeśli nasza okolicy dobrze wypadnie w statystykach. System zgłoszeń jest anonimowy. Technicznie działanie aplikacji polega na tym, że rozpoznaje ona w kadrze aparatu flagę i tylko wtedy pozwala zrobić zdjęcie. Dodatkowo na podstawie wskazań GPS-a odnotowuje miejsce zrobienia tego zdjęcia. W kolejnym etapie można te dane lokalizacyjne wysłać na portal flagowy www.flaganarodowa.pl.

ZARZĄDZENIE NR 0050.12.2018
WÓJTA GMINY LELIS
z dnia 23 kwietnia 2018 r.

w sprawie ogłoszenia konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych.

INFORMACJA

24 czerwca br. mija 70 rocznica rozbicia Komendy XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego przez przez UB i KBW. Działalność XVI Okręgu NZW obejmowała wiele gmin powiatów Ostrołęka, Łomża, Przasnysz, Ciechanów, Szczytno, Pisz, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki, Pułtusk. Była to jedna z najsilniejszych w Polsce struktur zbrojnego oporu przeciwko stalinowskiemu reżymowi narzuconemu przez Związek Sowiecki.
W nocy z 24 na 25 czerwca 1948 schrony Dowództwa XVI Okręgu znajdujące się w lasach niedaleko wsi Gleba i Kierzek zostały otoczone przez 1500 żołnierzy i funkcjonariuszy UB.