DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W dniu 9 lutego 2020 roku obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu” (DBD, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu.
Zachęcam w związku z tym do wspierania tego przedsięwzięcia poprzez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (np. zajęć edukacyjnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich do końca marca 2021 roku za pomocą elektronicznego  formularza na stronie DBI.pl

Wsparciem w tych działaniach służą funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz dzielnicowi (koordynatorem działań w tym zakresie jest asp. Krzysztof Kolator - tel. 506-869-079).
Na stronie internetowej www.saferinternet.pl można uzyskać wszystkie informacje dotyczące tegorocznego „Dnia Bezpiecznego Internetu", a także profesjonalne materiały edukacyjne do wykorzystania w celu podnoszenia świadomości młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa.

Nadmieniam, że organizatorzy ,,Dnia Bezpiecznego Internetu" przygotowali konkurs na najciekawszą inicjatywę DBI dla lokalnych organizatorów tego dnia. Przewidziane są w związku z tym nagrody ufundowane przez partnerów tej akcji.

 

ZASTĘPCA
Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce
mł. insp. Andrzej Siurnicki