ZARZĄDZENIE NR 1/2020 KIEROWNIKA DZIENNEGO DOMU "SENIOR+" W DURLASACH z dnia 04 sierpnia 2020 r. w sprawie wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego od pracy

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Kochana Babciu, Kochany Dziadku,
Dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku,
Do tego dokładam serdeczne życzenia,
Niech wam się spełnią wszystkie marzenia”.

W dniu 24 stycznia 2020r. w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach miało miejsce spotkanie mające na celu rozszerzyć relacje międzypokoleniowe. Dzień Babci i Dzień Dziadka był ku temu znakomitą okazją. Seniorzy z Durlas gościli w swoich progach dzieci z oddziału przedszkolnego w Lelisie oraz grupę artystyczną ze Szkoły Podstawowej w Lelisie. Po cudownym występie artystycznym naszych milusińskich Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani ręcznie przygotowanymi upominkami. Każda Babcia dostała śliczny świecznik, zaś Dziadek samochodzik z kluczykiem. Taka chwila dla wnucząt spędzona z Babcią i Dziadkiem to cudowna kartka zapisana w ich życiu. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lelisie za umożliwienie organizacji takiego spotkania w naszym Domu.

DZIEŃ SENIORA 2019

Drodzy Seniorzy,
"Dzisiaj Wasze święto seniorzy kochani,
My pracownicy ZUS-u serdeczne życzenia składamy.
Niech Wam sprzyja szczęście,
Niech Wam zdrowie służy.
I cieszcie się życiem sto lat albo dłużej,
I niech Was nie bolą biodra ni kolana ,
Byście mogli tańczyć do białego rana."

Takie życzenia 11 października 2019r. popłynęły z ust pracowników ZUS-u podczas uroczystości zorganizowanej dla naszych seniorów w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach. Trafnymi okazały się tematy prelekcji wygłoszone przez przedstawicieli zaproszonych instytucji.

PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY TWÓRCZOŚCI OSÓB STARSZYCH

W dniach 5-6 października 2019r. w Warszawie odbył się II Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych, nasi seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Durlasach aktywnie  uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Starość jest nie unikniona, o tym wiemy. Nie musi jednak ona oznaczać bierności, choroby czy samotności, wręcz przeciwnie…. Takie słowa wstępu padły z ust Pani Elżbiety Boguckiej- Pełnomocnika Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Polityki Senioralnej. Seniorzy i uczestnicy przeglądu ciepło zostali powitani przez gospodarzy uroczystości. Jako pierwszy poza konkursem wystąpił pan Janusz Sobolewski w piosence Płynął strumyk..

SENIOR +

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Durlasach zwiedzali nowy budynek Urzędu Gminy w Lelisie. Pan Wójt Stefan Prusik po wstępnym przedstawieniu kolejnych etapów budowy zaprosił seniorów do zwiedzenia poszczególnych pomieszczeń nowego budynku. Seniorzy chętnie obejrzeli pomieszczenia, gdzie byli bardzo mile przyjęci przez pracowników. Na zakończenie Pan Wójt przygotował seniorom niespodziankę w formie wspólnej herbatki, oraz notesika dla każdego uczestnika wycieczki. Seniorzy zwiedzili też nowo otwartą placówkę Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej mieszczącą się w pomieszczeniach budynku Urzędu Gminy. Pracownicy banku zapoznali seniorów ze swoją ofertą. Rekreacja w formie rowerowej wycieczki bardzo przypadła do gustu seniorom. Zapewne w niedługim czasie zaplanujemy kolejny wypad rowerowy, a Panu Wójtowi serdecznie dziękujemy za gościnność.