SENIOR PLUS

ZARZĄDZENIE NR 3/2020 KIEROWNIKA DZIENNEGO DOMU "SENIOR+" W DURLASACH z dnia 01 grudnia 2020 r. w sprawie wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego od pracy

GMINA LELIS WSPIERA SWOICH SENIORÓW

Seniorzy, to osoby, które szczególnie narażone są na zakażenie koronawirusem, dlatego też powinni jak najmniej wychodzić z domu. Przypomnijmy, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami zalecane jest ograniczenie przemieszczania się osób powyżej 70 roku życia - z wyjątkiem zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, czy też udziału we Mszy Świętej. Większość osób starszych jest wykluczona cyfrowo i sama nie sprawdza informacji w internecie. Kierownictwo i pracownicy „Domu Senior +”  pozostają  w telefonicznym kontakcie z nimi, tak aby przekazać im interesujące ich informacje, a niejednokrotnie po prostu porozmawiać, wsłuchując się w ich potrzeby i oczekiwania. To właśnie z myślą o nich w Gminie Lelis uruchomiliśmy dowożenie ciepłych posiłków do miejsc zamieszkania uczestników projektu „Senior+”.

ZARZĄDZENIE NR 1/2020 KIEROWNIKA DZIENNEGO DOMU "SENIOR+" W DURLASACH z dnia 04 sierpnia 2020 r. w sprawie wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego od pracy

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Kochana Babciu, Kochany Dziadku,
Dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku,
Do tego dokładam serdeczne życzenia,
Niech wam się spełnią wszystkie marzenia”.

W dniu 24 stycznia 2020r. w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach miało miejsce spotkanie mające na celu rozszerzyć relacje międzypokoleniowe. Dzień Babci i Dzień Dziadka był ku temu znakomitą okazją. Seniorzy z Durlas gościli w swoich progach dzieci z oddziału przedszkolnego w Lelisie oraz grupę artystyczną ze Szkoły Podstawowej w Lelisie. Po cudownym występie artystycznym naszych milusińskich Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani ręcznie przygotowanymi upominkami. Każda Babcia dostała śliczny świecznik, zaś Dziadek samochodzik z kluczykiem. Taka chwila dla wnucząt spędzona z Babcią i Dziadkiem to cudowna kartka zapisana w ich życiu. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lelisie za umożliwienie organizacji takiego spotkania w naszym Domu.

DZIEŃ SENIORA 2019

Drodzy Seniorzy,
"Dzisiaj Wasze święto seniorzy kochani,
My pracownicy ZUS-u serdeczne życzenia składamy.
Niech Wam sprzyja szczęście,
Niech Wam zdrowie służy.
I cieszcie się życiem sto lat albo dłużej,
I niech Was nie bolą biodra ni kolana ,
Byście mogli tańczyć do białego rana."

Takie życzenia 11 października 2019r. popłynęły z ust pracowników ZUS-u podczas uroczystości zorganizowanej dla naszych seniorów w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach. Trafnymi okazały się tematy prelekcji wygłoszone przez przedstawicieli zaproszonych instytucji.