SENIOR +

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Durlasach zwiedzali nowy budynek Urzędu Gminy w Lelisie. Pan Wójt Stefan Prusik po wstępnym przedstawieniu kolejnych etapów budowy zaprosił seniorów do zwiedzenia poszczególnych pomieszczeń nowego budynku. Seniorzy chętnie obejrzeli pomieszczenia, gdzie byli bardzo mile przyjęci przez pracowników. Na zakończenie Pan Wójt przygotował seniorom niespodziankę w formie wspólnej herbatki, oraz notesika dla każdego uczestnika wycieczki. Seniorzy zwiedzili też nowo otwartą placówkę Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej mieszczącą się w pomieszczeniach budynku Urzędu Gminy. Pracownicy banku zapoznali seniorów ze swoją ofertą. Rekreacja w formie rowerowej wycieczki bardzo przypadła do gustu seniorom. Zapewne w niedługim czasie zaplanujemy kolejny wypad rowerowy, a Panu Wójtowi serdecznie dziękujemy za gościnność.

SENIOR +

W dniu 21. 06.zaszczycił nas swoją obecnością pisarz jak o sobie też mówi „obserwator”- Tadeusz Kowalczyk-rodak z Rzekunia. Ukończył wyższą szkołę SENIOR OBRAZ 2019pożarniczą w Warszawie oraz fizjoterapię we Wrocławiu. Posiada duży potencjał twórczy, wrażliwość duszy. Słucha ludzi w których widzi swoją twórczość. Każdy dzień przynosi nową myśl, z której później czerpie inspirację do nowego pisania. Wiersze to nowa myśl w jego życiu. „Człowiek żyje chwilę” , „Rozmowy z Bogiem” to jego droga przez to życie, tak jak stwierdził on nie umiera on się spotka ze swoim ojcem, stwórcą.

Uroczyste spotkanie przy jajku wielkanocnym z okazji inauguracji pracy Dziennego Domu ,,Senior+’’
w świetlicy wiejskiej w Durlasach, 26 kwietnia 2019 r.

Uroczystość uświetniły i przygotowały panie seniorki na czele z Grażyną Bednarczyk, kierownikiem Dziennego Domu ,,Senior +’’. W gości zawitały panie z KGW "Zręczne Ręce" w Łęgu Przedmiejskim z Janem Kanią, a także goście nie z próżnymi rękoma, radny sejmiku mazowieckiego Mirosław Augustyniak, który podarował rower do wykorzystania na co dzień, były radny zawsze ciepło witany w naszych stronach Marian Krupiński, obecny wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak,  a także szczególnie gorąco powitany  europoseł Jarosław Kalinowski oraz odśpiewany w okolicznościowej pieśni wójt Stefan Prusik, któremu towarzyszyli radni na czele z przewodniczącym Rady Gminy Anną Dobkowską i liczna reprezentacja sołtysów. Specjalne dary wraz z dobrym słowem wręczyli przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Ostrowi Maz., których oddział już na dobre zadomowił się w Lelisie. Nie zabrakło dobrej muzyki, tańców i wyśmienitego jadła, przygotowanego miejscowymi siłami i przy wsparciu pań z CK-BiS.

PALMA WIELKANOCNA

W dniu 15 marca Dzienny Dom „Senior+” w Durlasach rozbrzmiewał gwarem, a to za sprawą naszych seniorów, ale też gości. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie z Koła Gospodyń z Łęgu Przedmiejskiego. Uczyliśmy się jak  zrobić piękną palmę wielkanocną. To bardzo precyzyjna praca, ale i też bardzo absorbująsenior palma wielkanocnaca, rączki naszych seniorów zgrabnie kręciły kwiatuszki. Pierwsze palmy już skręcone, a przy tym ćwiczenia rąk. Prace manualne nam nie straszne, podejmujemy każde wyzwanie. Dziękujemy naszym Paniom z Koła Gospodyń z Łęgu za wartościowe rady i lekcję. 

SENIOR +

DZIENNY DOM „SENIOR+” W DURLASACH OTWIERA SWOJE PODWOJE

Dnia 01 marca odbyły się pierwsze zajęcia w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach. Przy symbolicznej herbatce każdy z seniorów przedstawił się, w kilku słowach opowiedział o swoich zainteresowaniach oraz oczekiwaniach jakie ma względem naszego ośrodka. Rozpoczęły się również zajęcia z fizjoterapeutą, które w naszym ośrodku poprowadzi Pani Katarzyna Olech. Seniorzy z wielką chęcią wykonywali ćwiczenia zalecane przez Panią Kasię. Wyrażamy przekonanie, iż Dzienny Dom “Senior+” w Durlasach to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczności lokalnej na świadczenie usług opiekuńczych dla osób starszych z terenu gminy.