W dniach 5-6 października 2019r. w Warszawie odbył się II Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych, nasi seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Durlasach aktywnie  uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Starość jest nie unikniona, o tym wiemy. Nie musi jednak ona oznaczać bierności, choroby czy samotności, wręcz przeciwnie…. Takie słowa wstępu padły z ust Pani Elżbiety Boguckiej- Pełnomocnika Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Polityki Senioralnej. Seniorzy i uczestnicy przeglądu ciepło zostali powitani przez gospodarzy uroczystości. Jako pierwszy poza konkursem wystąpił pan Janusz Sobolewski w piosence Płynął strumyk..

 

W przeglądzie wzięło udział ponad trzydzieści zespołów z województwa mazowieckiego. Pani Alina Kowalska – seniorka  z naszego Domu Seniora zebrała owacje na stojąco. Brawom dla Pani Ali nie było końca. Jej monolog przyprawił o łzy radości i śmiechu wszystkich uczestników i gości. Gratulacje zbieraliśmy jeszcze długo po występie.

W podsumowaniu Pani Elżbieta Lanc – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego podziękowała wszystkim seniorom biorącym udział w Przeglądzie życząc nieustającego uśmiechu na twarzach i jeszcze większej aktywności , bo przecież życie zaczyna się po pięćdziesiątce…

Uśmiechnięci i pełni wrażeń z dyplomami gratulacyjnymi w niedzielę w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu z nadzieją, że za rok znów się spotkamy na już III Przeglądzie Artystycznym Twórczości Osób Starszych.

Tekst i foto.: Grażyna Bednarczyk