TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Otwarty Turniej Piłki Nożnej, Obierwia, 10.10.2021 r.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na ,,orliku’’ przy Szkole Podstawowej w Obierwi w niedzielę 10. października spotkali się piłkarscy oldboje , Do turnieju zgłosiło się cztery drużyny: Black&White Oldboje z Turośli, Kolesie z Kadzidła, LZS Obierwia i LZS Łęg Przedmiejski. Turniej przygotowali i poprowadzili Dariusz Mróz i Jerzy Dawid z Rady Gminnego LZS w Lelisie, przy wsparciu Wójta Gminy Lelis i CK-BiS, a także dzięki życzliwości dyr. SP w Obierwi Agnieszka Szczubełek.
Grano systemem "każdy z każdym" 2x10 min ze zmianą stron. Turniej był bardzo wyrównany, ogółem strzelono 49 bramek, a bramkarze stawali się bohaterami meczów. Ostateczna kolejność drużyn: LZS Łęg Przedmiejski, Black&White Olbojs, Kolesie Kadzidło, LZS Obierwia. Drużyna z Obierwi, jako gospodarz turnieju otrzymała statuetkę drużyny fair play. W klasyfikacjach indywidualnych statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Mariusz Parda (Black&White). Najlepszym strzelcem mogli zostać zdobywcy 6.bramek: Arkadiusz Szczubełek, LZS Łęg Przedmiejski i Tomasz Gwiazda, Black&Wihite.

INFORMACJA

 

Zapraszamy na bieg pamięci pn. "Kryptonim Szare Szeregi", który odbędzie się 26 września 2021 r. w Lelisie ( zapisy do 18 września). Do wyboru są dwa dystanse:

  • 9390m - bieg główny
  • 1939m - bieg pokoleniowy (bez ograniczeń wiekowych)

Najważniejsze informacje dot. biegu:

BIEG PAMIECI MLODYCH BOHATEROW

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO, STAROSTY POWIATU OSTROŁECKIEGO I WÓJTA GMINY LELIS.

Lelis 11 września 2021 roku przywitał pięknym letnim słońcem. Ponad trzystu zawodników z opiekunami, trenerami, rodzicami zameldowało się na miejscowym stadionie szkoły podstawowej, by rywalizować podczas XXII Jesiennych Biegów Przełajowych. Spragnieni spotkań, rywalizacji, emocji przystąpili do startu w dwudziestu kategoriach. Najmłodsi biegacze mieli 4 lata, najstarsi 14. Najważniejszym celem zawodów było aktywne spędzenie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie kadry szkół gminy Lelis na zawody powiatowe w ramach igrzysk szkolnych.
Impreza została w całości sfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”, współorganizatorami; Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Zespół Szkół, Centrum Kultury Bibliotek i Sportu, LZS oraz Urząd Gminy w Lelisie.
Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Szczególne ukłony kierujemy do ochotników strażaków skupionych wokół swojego komendanta Pana Mariusza Chorąży.

Tekst: Sylwia Smilgin-Kamińska

XXII JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

XXII JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO STAROSTY POWIATU OSTROŁĘCKIEGO I WÓJTA GMINY LELIS

Cele zawodów: rozwój i podnoszenie umiejętności sportowych, w tym rywalizacja sportowa dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja zdrowego stylu życia, aktywne spędzanie czasu wolnego dużej ilości dzieci i młodzieży.

Termin i miejsce: 11 września 2021 roku, godzina 9.00, stadion Szkoły Podstawowej w Lelisie  oraz drogi leśne w pobliżu stadionu (nawierzchnia trasy: piaszczysta, żwirowa, tartanowa, trawiasta).

ZAPROSZENIE XXII BIEGI PRZELAJOWE

XIII TURNIEJ DOŻYNKOWY LZS

XIII Turniej Dożynkowy LZS o Puchar Wójta Gminy, Lelis, 15.08.2021 r.

Tradycyjny dożynkowy turniej piłkarski zorganizowany w niedzielę, 15. sierpnia przez Radę Gminnego LZS w Lelisie na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie rozpoczął się niezbyt fortunnie, bowiem bramki do obu raniutko przygotowanych boisk były zamknięte na kłódkę, a do prądu trzeba było podłączać się tzw. sposobem. Ale co to takiego dla takich specjalistów, jak Dariusz Mróz i Jerzy Dawid, którzy uporali się z wszelkimi trudnościami i można było rozpocząć gry. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które po zweryfikowaniu składów(nie wszyscy dojechali, więc pozostało 9 drużyn) podzielono na dwie grupy. Ostatecznie wystąpiły drużyny o nazwach: w grupie I – Art.-Met Olszewka, GLKS Lelis I, Dream Team Szafarnia, FC Ulanek Olszewo Borki; w grupie II – Coco Jombo Olszewka, Cool Obierwia, GLKS II, Czerwoni TMNBD Ostrołęka, LZS Łęg Przedmiejski.