VIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ (fot. Antoni Kustusz)

VIII Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stefana Prusika i Przewodniczącej Rady Gminy Anny Dobkowskiej, Gibałka, 11.07.2021

Upał doskwierał, ale chęci do gry nie brakowało. W dorocznym turnieju, po wycofaniu się drużyny gospodarzy, co nastąpiło po raz pierwszy w historii sportowych zmagań w Gibałce, czego mocno żałował gość zawodów, Stanisław Nieciecki, na mocno zdewastowanej, choć wykoszonej i dobrze obrysowanej, nawierzchni boiska wiejskiego stanęły 4 drużyny: Team Lelis, Urol Ubezpieczeni Koledzy, LZS Obierwia oraz Inpostówa Laskowiec (kolejno na zdjęciach). Grano systemem każdy z każdym, 2x po 12 min. Sędziowali niestrudzeni działacze LZS: Dariusz Mróz i Jerzy Dawid. Zawodników powitali organizatorzy oraz sołtys wsi Gibałka Monika Korzeniecka-Szczubełek, która towarzyszyła graczom przez cały ten upalny, niedzielny turniej. O wodę oraz kiełbaski z grilla dla wszystkich zatroszczył się radny i sołtys z Łodzisk Janusz Bałon.
Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że Team Lelis, pod wodzą nowego prezesa GLKS Rafała Ostrowskiego, zebrał na tyle silny skład, że nie dał szans pozostałym drużynom, wygrywając dwa swoje mecze po 5-1, a jedynie z LZS Obierwia zremisował 3:3.

Ostatecznie w turnieju zwyciężył Team Lelis, 7 pkt., bramki 13-5, przed Inpostówa Laskowiec, 4 pkt, bramki 5-8, LZS Obierwia, pkt.3, bramki 5-5 oraz Urol Ubezpieczeni Koledzy, 1 pkt., bramki 4-9. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Janczewskiego z Laskowca. Najlepszym bramkarzem, który wpuścił najmniej bramek, został Zbyszek Olech, LZS Obierwia, a królem strzelców – Tomasz Jóźwiak, Team Lelis, 8 bramek.
Puchary i dobrej klasy piłki dla drużyn oraz plakietki dla najlepszych zawodników wręczyli ich fundatorzy: wójt Stefan Prusik i przewodnicząca Rady Gminy Anna Dobkowska, którym towarzyszył radny Stanisław Szczepanek.
- To, że wam się chce grać zasługuje na największy szacunek, ale przecież o to chodzi, aby po okresie pandemicznej izolacji spotykać się, trenować, odzyskiwać zdrowie i kondycję. Jako Gmina bardzo rozumiemy te potrzeby naszych mieszkańców i zachęcamy wszystkich do udziału w sportowych zawodach, takich jak ten turniej w Gibałce - powiedział na zakończenie wójt Stefan Prusik.
Po turniejowej rywalizacji wójt w towarzystwie pani sołtys badali stan nawierzchni boiska, tak aby na następnych turniejach i imprezach spełniała ona swoje zadanie.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne".