XIII TURNIEJ DOŻYNKOWY LZS

XIII Turniej Dożynkowy LZS o Puchar Wójta Gminy, Lelis, 15.08.2021 r.

Tradycyjny dożynkowy turniej piłkarski zorganizowany w niedzielę, 15. sierpnia przez Radę Gminnego LZS w Lelisie na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie rozpoczął się niezbyt fortunnie, bowiem bramki do obu raniutko przygotowanych boisk były zamknięte na kłódkę, a do prądu trzeba było podłączać się tzw. sposobem. Ale co to takiego dla takich specjalistów, jak Dariusz Mróz i Jerzy Dawid, którzy uporali się z wszelkimi trudnościami i można było rozpocząć gry. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które po zweryfikowaniu składów(nie wszyscy dojechali, więc pozostało 9 drużyn) podzielono na dwie grupy. Ostatecznie wystąpiły drużyny o nazwach: w grupie I – Art.-Met Olszewka, GLKS Lelis I, Dream Team Szafarnia, FC Ulanek Olszewo Borki; w grupie II – Coco Jombo Olszewka, Cool Obierwia, GLKS II, Czerwoni TMNBD Ostrołęka, LZS Łęg Przedmiejski.

Grano systemem każdy z każdym w grupach, z awansem dwóch pierwszych drużyn, a następnie półfinały, mecz o III. miejsce i finał. Mecze trwały 2x po 10 min., a więc grania było mnóstwo, więc turniej trwał od 11.00 do 17.30, a wszystkie mecze sędziowali D. Mróz i J. Dawid z podziwu godną determinacją i kondycją.
Ostatecznie zwyciężyła drużyna, którą pod swoim szyldem wystawił Art.-Met A. Wołosz z Olszewki, która w finale pokonała po bardzo zaciętym i szybkim meczu 2:1 drużynę GLKS II. W meczu o III. miejsce drużyna Czerwonych TMNBD Ostrołęka pokonała 5:3 GLKS I. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Sokołowskiego, najlepszym bramkarzem został Wojciech Grabowski, który wpuścił tylko 5 goli, a królem strzelców z dorobkiem 12.bramek został Krystian Danieluk. Plakietkę dla drużyny Fair Play otrzymała z rąk wójta Stefana Prusika drużyna GLKS II, bowiem po podziale składu GLKS udało się utworzyć dwie drużyny i tym samym uratować układ tabeli w dwóch grupach. Dla GLKS turniej był dobrą okazją do sprawdzenia stanu przygotowań do tegorocznych rozgrywek w B-klasie, które rozpoczną się już 28. sierpnia od wyjazdowego meczu z GKS Łyse.
Najlepsze drużyny otrzymały z rąk fundatora okazałe puchary oraz dobrej klasy piłki, a wójt gratulując wszystkim dobrej postawy i kondycji, dziękował szczególnie organizatorom turnieju i osobom wspierającym futbolistów, bo dzięki nim turniej pokazał, że po okresie pandemii stadion w Lelisie znów żyje i gra się tu dobrą piłkę.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"