TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Otwarty Turniej Piłki Nożnej, Obierwia, 10.10.2021 r.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na ,,orliku’’ przy Szkole Podstawowej w Obierwi w niedzielę 10. października spotkali się piłkarscy oldboje , Do turnieju zgłosiło się cztery drużyny: Black&White Oldboje z Turośli, Kolesie z Kadzidła, LZS Obierwia i LZS Łęg Przedmiejski. Turniej przygotowali i poprowadzili Dariusz Mróz i Jerzy Dawid z Rady Gminnego LZS w Lelisie, przy wsparciu Wójta Gminy Lelis i CK-BiS, a także dzięki życzliwości dyr. SP w Obierwi Agnieszka Szczubełek.
Grano systemem "każdy z każdym" 2x10 min ze zmianą stron. Turniej był bardzo wyrównany, ogółem strzelono 49 bramek, a bramkarze stawali się bohaterami meczów. Ostateczna kolejność drużyn: LZS Łęg Przedmiejski, Black&White Olbojs, Kolesie Kadzidło, LZS Obierwia. Drużyna z Obierwi, jako gospodarz turnieju otrzymała statuetkę drużyny fair play. W klasyfikacjach indywidualnych statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Mariusz Parda (Black&White). Najlepszym strzelcem mogli zostać zdobywcy 6.bramek: Arkadiusz Szczubełek, LZS Łęg Przedmiejski i Tomasz Gwiazda, Black&Wihite.

Obaj ocenili swoją grę i Tomek uznał, że statuetka należy się Arkowi i tak się stało, co jeszcze raz podkreśliło dobrą atmosferę tego niedzielnego turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju zgodnie i zasłużenie wybrano Michała Kaczyńskiego z Kolesi Kadzidło. Nagrody rzeczowe (piłki), puchary i statuetki wręczyła dyr. Agnieszka Szczubełek wraz z sędziami.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"