I TURNIEJ HPN - Fot. Antoni Kustusz

I Turniej Halowej Piłki Nożnej Akademii Sportowej Lelis, 21.11.2021 r.

W hali Zespołu Szkól w Lelisie od rana w niedzielę 21.11. 2021 r. rozgrywano I Turniej Halowej Piłki Nożnej, który inaugurował działalność Akademii Sportowej Lelis. W turnieju startowało 8 drużyn w kolejności wg. zdjęć: FC Uchodźcy Łęg, FC Promil Olszewka, Lelisiacy, Pac Boxing Team, Turbina Ostrołęka, Pracownia Kowalstwa Artystycznego Olszewka, Zgrana Paczka Sypniewo, MMWM Ostrołęka.
Zespoły wylosowano do dwóch grup. W grupach mecze grano po 10 minut, a od półfinału po 12 minut. Sędziowali Tomasz Jóźwiak i Jerzy Dawid. Sekretariat i sprawy organizacyjne zapewnili Rafał Ostrowski, prezes GLKS Lelis oraz Angelika Ostrowska, których wsparła liczna grupa wolontariuszy i sponsorów.
Po rozegraniu meczów eliminacji grupowych w I grupie zwyciężył FC Promil Olszewka przez Uchodźcami Łęg, a w II. grupie z pierwszego miejsca awansowali Turbina i Pracownia Kowalstwa Artystycznego. W meczach półfinałowych Promil pokonał Turbinę 2:1, a Pracownia pokonała Uchodźców 2:0. W meczu o III. miejsce Turbina rozgromiła Łęg 8:0, natomiast finał, w którym rządziła Olszewka (zob. wspólne zdjęcie) po fantastycznym meczu i dramatycznym meczu dopiero po rzutach karnych 5:4 wygrała Pracownia, co uczciła tańcem zwycięstwa.

Po piłkarskich emocjach zaprezentowali się najmłodsi entuzjaści tańca i piłki nożnej. Fantastyczny popis taneczny z pomponami przygotowany pod kierunkiem Karoliny Jóźwiak z klubu Pasja z Ostrołęki wywołał prawdziwą euforię licznie przybyłych rodziców i kibiców. Po dziewczynkach wystąpili adepci Akademii Sportowej Lelis, którzy po serii inauguracyjnych prezentacji i wspólnych fotografii rozegrali mecz z rodzicami. Było sporo śmiechu, ale bramki i emocje były jak najbardziej prawdziwe. Z tej mąki będzie piłkarski chleb. Wszystkie tańczące dziewczynki oraz młodzi piłkarze i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale wręczone przez wójta Stefana Prusika.
Niezwykle starannie i sprawnie przygotowany i poprowadzony turniej zakończyło wręczenie pucharów i medali oraz nagród, które otrzymali piłkarze według kolejności miejsc: 1. Pracownia Kowalstwa Artystycznego (Kuźnia Art.-Met) Olszewka, 2. FC Promil Olszewka, 3. Turbina Ostrołęka, 4. FC Uchodźcy Łęg, 5. Pac Boxing Team, 6. Zgrana Paczka Sypniewo, 7. MMWM Ostrołęka i 8. Lelisiacy. Najlepszym bramkarzem, a był to turniej prawdziwych popisów bramkarskich, został Marcin Kurpiewski z FC Promil Olszewka . Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Rupacz z Turbiny, który zdobył 6 bramek, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Marcina Buchalskiego z drużyny ART.- MET. Nagrody i wyróżnienia wręczali wójt i Rafał Ostrowski. Wójt Stefan Prusik gratulując piłkarzom zwycięstw podkreślił, że inauguracja Akademii Sportowej Lelis w tak atrakcyjnej oprawie i na turnieju, który miał naprawdę wysoki oraz wyrównany poziom, stąd wiele remisów, to kolejne osiągnięcie sportowej społeczności naszej gminy i zachęcał wszystkich do wspierania inicjatyw sportowych GLKS Lelis oraz działaczy piłkarskich.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz
"Wieści Gminne"