TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

XIV Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboy’ów o P:uchar Wójta Gminy Lelis, 12.12.2021 r.

W tym roku, wbrew dotychczasowej tradycji, do rywalizacji oldbojów stanęło tylko trzy drużyny, bowiem ekipa z Turośli musiała zawrócić z drogi. Na szczęście, dzięki sportowemu podejściu drużyny z Olszewa Borek, udało się dokonać podziału ekipy Tamers na dwie drużyny i rozegrać pełen turniej systemem ,,każdy z każdym’’ w meczach 2x10 min. Do rywalizacji stanęły więc (wg kolejności zdjęć): LZS Obierwia Oldboy, Tamewrs Olszewo Borki (obie drużyny) oraz LZS Łęg Przedmiejski Olboys. Turniej sędziowali niezastąpieni: Jerzy Dawid i Dariusz Mróz, którym pomagał Witold Kwiatkowski. Na zwycięzców czekał piękny puchar od wójta Stefana Prusika, a pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe patery, zaś wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami za to, że im się chce, i że kochają piłkę nożną. Bramki sypały się jak z rogu obfitości.

Nagrody drużynowe i indywidualne wręczyli wójt Stefan Prusik wraz z radnym Sejmiku Mazowieckiego Mirosławem Augustyniakiem. Puchar Wójta zdobyła drużyna Tamers Olszewo Borki I. Na drugim miejscu uplasowali się LZS Łęg Przedmiejski Oldboys, na trzecim - Tamers II, a na czwartym – LZS Obierwia Oldboy. Królem strzelców został Paweł Łachacz, Tamers I – 10 bramek, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Arkadiusza Szczubełka z LZS Łęg Przedmiejski, a najlepszym bramkarzem został okrzyknięty Zbigniew Olech. Plakietkę dla drużyny Fair Play otrzymała drużyna Tamers II.
Organizatorzy z Rady Gminnego Zrzeszenia LZS przygotowali piłki, które podpisali wszyscy uczestnicy, które trafiły do gości turnieju oraz do jubilatów, 50-latków Jerzego Dawida i Witka Kwiatkowskiego, ale ostatecznie wszystkie one trafiły do licytacji na cele charytatywne. Za to organizatorzy z radością przyjęli piękne plakietki, które przygotowała dla nich Hurtownia Piłkarska ,,Za wkład i promocje sportu amatorskiego w regionie’’.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"