To już 15 lat „KURPIOWSKIEGO JANTARU” w ringo.

Jubileuszowe XV zawody w zaczarowanym kręgu kółka ringo, KURPIOWSKI JANTAR odbyły się w sercu puszczy kurpiowskiej, tradycyjnie przy słonecznej pogodzie, która niejednokrotnie decyduje o poziomie rywalizacji.

Czwartego dnia czerwca 2022 roku na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie gościliśmy  ringowców z 10 ośrodków sportowych i szkół podstawowych z terenu Mazowsza oraz osoby, które po kilkuletniej przerwie spróbowały swoich sił w kategorii OPEN. Odbyła się również rywalizacja w czterech kategoriach indywidualnych w turnieju towarzyszącym dla dzieci i młodzieży sprawnej inaczej.

W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Mariusz Młynarczyk, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.  Tradycyjnie był z nami Pan Stefan Prusik, wójt gminy Lelis, Pani Anna Dobkowska, przewodniczący Rady Gminy Lelis, Pani Marta Trzcińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelisie oraz Pan Dariusz Mróz, radny gminy Lelis. Dzięki wsparciu organizacyjnemu wszystkich wymienionych osób, mogliśmy po raz piętnasty rywalizować w ośmiu kategoriach indywidualnych i sześciu drużynowych. Całość zadania została sfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Nagrody dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki turnieju ufundowała firma F.U.H ŁUK-Dach z Szafarczysk. Doskonały posiłek dla wszystkich uczestników zawodów oraz obiad dla osób przyjezdnych przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Bociani Zakątek”.

Oficjalne wyniki XV Ogólnopolskiego Turnieju w Ringo „Kurpiowski Jantar” – gry finałowe

Lelis, 4 czerwiec 2022.

KATEGORIE INDYWIDUALNE

Kategoria Żak:

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

1

Białkowski Michał

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

2

Bacławski Bartosz

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

3

Kociszewski Maciej

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

4

Jankowski Florian

Klub Sportowy Olimpia Miłki

5

Białkowski Aleksander

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

6

Gontarz Igor

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

Kategoria Żaczka:

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

1

Wierzbicka Lenia

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

2

Krysiak Wioletta

Szkoła Podstawowa Dąbrówka

3

Sztejna Aleksandra

Szkoła Podstawowa Dąbrówka

4

Puławska Zuzanna

Szkoła Podstawowa Lelis

5

Bałdyga Aleksandra

Szkoła Podstawowa Dąbrówka

Kategoria Młodzik:

Miejsce

Nazwisko i imię

Klub/szkoła

1

Mrozek Błażej

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

2

Godlewski Stanisław

Warszawskie Towarzystwo Ringo

3

Pucek Szymon

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

4

Górski Filip

Szkoła Podstawowa Olszewka

5

Parzych Jakub

Szkoła Podstawowa Lelis

6

Klymiuk Piotr

Szkoła Podstawowa Olszewka

Kategoria Młodziczka:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Fatek Natalia

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

2

Olejnik Aleksandra

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

3

Gontarz Nikola

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

4

Jenczyk Barbara

Klub Sportowy Olimpia Miłki

5

Szewczyk Patrycja

Klub Sportowy Olimpia Miłki

6

Białkowska Anna

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

Kategoria Kadet:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Parzych Kacper

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

2

Brzeski Mikołaj

Szkoła Podstawowa Łęg Starościński

3

Grabarczyk Marek

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

4

Pawłowski Krzysztof

Szkoła Podstawowa Olszewka

5

Nalewajk Kacper

Szkoła Podstawowa Łęg Starościński

6

Marciniak Krzysztof

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

Kategoria Kadetka:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Szporko Anna

Klub Sportowy Olimpia Miłki

2

Gromek Kornelia

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

3

Nasiadka Paula

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

4

Laskowska Julia

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

5

Wieremiejczyk Olga

Szkoła Podstawowa Lelis

6

Marzewska Teresa

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

Kategoria Otwarta Kobiet:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Kowalczyk Izabela

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

2

Rydzewska Martyna

Klub Sportowy Olimpia Miłki

3

Złotucha Karolina

Niezrzeszona

4

Duszak Kamila

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

5

Wangryn Monika

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

6

Grzegorzewska Julia

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

Kategoria Otwarta Mężczyzn:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Godlewski Cezary

Warszawskie Towarzystwo Ringo

2

Wangryn Paweł

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

3

Brzeski Patryk

Niezrzeszony

4

Duszak Przemysław

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

5

Pawelczyk Wiktor

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

6

Orzoł Damian

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

GRY DRUŻYNOWE

Trójki mieszane do Lat 10:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Białkowski Michał, Kociszewski Maciej,
Wierzbicka Lena

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

2

Bacławski Bartosz, Gontarz Igor,
Sztejna Aleksandra

Szkoła Podstawowa Nasiadki
Szkoła Podstawowa Dąbrówka

3

Górki Filip, Klymiuk Piotr, Różycka Zuzanna

Szkoła Podstawowa Olszewka

4

Puławska Zuzanna, Boniatowski Oskar, Aptacy Jakub

Szkoła Podstawowa Lelis

Dwójki szkolne chłopców do lat 13:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Godlewski Stanisław,
Pucek Szymon

Warszawskie Towarzystwo Ringo
Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

2

Górski Filip, Kopani Marcel

Szkoła Podstawowa Olszewka

3

Puławski Oliwier, Parzych Jakub

Szkoła Podstawowa Lelis

4

Wierzbicki Mateusz, Białkowski Aleksander

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

5

Jankowski Marcin,Rzeszot Szymon

Szkoła Podstawowa Lelis

6

Chorąży Daniel, Mucha Maciej

Szkoła Podstawowa Lelis

Dwójki szkolne dziewcząt do lat 13:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Olejnik Aleksandra, Fatek Natalia

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

2

Mazurkiewicz Sara, Jenczyk Barbara

Klub Sportowy Olimpia Miłki

3

Nasiadka Anna, Gontarz Nikola

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

4

Prusaczyk Julita, Gerwatowska Iga

Szkoła Podstawowa Lelis

5/6

Białkowska Anna, Białkowska Zofia

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

5/6

Parzych Julia, Pac Wiktoria

Szkoła Podstawowa Lelis

Dwójki szkolne chłopców do lat 15:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Grabarczyk Marek, Marcniak Krzysztof

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

2

Brzeski Mikołaj, Nalewajk Kacper

Szkoła Podstawowa Łęg Starościński

3

Parzych Kacper, Mrozek Błażej

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

4

Kita Patryk, Kaczyński Kamil

Szkoła Podstawowa Obierwia

5

Kobyliński Jakub, Wołosz Aleksander

Szkoła Podstawowa Lelis

Dwójki szkolne dziewcząt do lat 15:

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Nasiadka Paula, Gromek Kornelia

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

2

Szewczyk Patrycja, Kowalik Oliwia

Klub Sportowy Olimpia Miłki

3

Laskowska Julia, Marzewska Teresa

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

4

Prusińska Nikola, Staniek Maria

Szkoła Podstawowa Lelis

5

Laskowska Wiktoria, Wołosz Milena

Szkoła Podstawowa Olszewka

6

Natalia Wiktoria, Rumińska Weronika

Szkoła Podstawowa Łęg Starościński

Klasa otwarta- dwójki mieszane

Miejsce

Nazwisko i Imię

Klub/szkoła

1

Rydzewska Martyna, Marek Gil

Klub Sportowy Olimpia Miłki

2

Wangryn Monika, Wangryn Paweł

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

3

Duszak Kamila, Duszak Przemysław

Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

4

Złotucha Karolina, Brzeski Patryk

Niezrzeszeni

5

Metelska Wiktoria,
Pawelczyk Wiktor

Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn
Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

6

Urbańska Kamila
Surgiewicz Konrad

Niezrzeszona
Kurpiowskie Towarzystwo Ringo Jantar

Najlepsza zawodniczka turnieju: Fatek Natalia - Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn

Najlepszy zawodnik turnieju: Parzych Kacper – Kurpiowskie Towarzystwo Ringo.