To już 15 lat „KURPIOWSKIEGO JANTARU” w ringo.

Jubileuszowe XV zawody w zaczarowanym kręgu kółka ringo, KURPIOWSKI JANTAR odbyły się w sercu puszczy kurpiowskiej, tradycyjnie przy słonecznej pogodzie, która niejednokrotnie decyduje o poziomie rywalizacji.

Czwartego dnia czerwca 2022 roku na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie gościliśmy  ringowców z 10 ośrodków sportowych i szkół podstawowych z terenu Mazowsza oraz osoby, które po kilkuletniej przerwie spróbowały swoich sił w kategorii OPEN. Odbyła się również rywalizacja w czterech kategoriach indywidualnych w turnieju towarzyszącym dla dzieci i młodzieży sprawnej inaczej.

W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Mariusz Młynarczyk, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.  Tradycyjnie był z nami Pan Stefan Prusik, wójt gminy Lelis, Pani Anna Dobkowska, przewodniczący Rady Gminy Lelis, Pani Marta Trzcińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelisie oraz Pan Dariusz Mróz, radny gminy Lelis. Dzięki wsparciu organizacyjnemu wszystkich wymienionych osób, mogliśmy po raz piętnasty rywalizować w ośmiu kategoriach indywidualnych i sześciu drużynowych. Całość zadania została sfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

KURPIOWSKI JANTAR

KURPIOWSKI JANTAR 2022

ORGANIZATOR: LUDOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NASIADKI

Data: 04 czerwiec 2022 roku, godzina 10.00
Miejsce: Stadion Szkoły Podstawowej w Lelisie
Współorganizatorzy: Gmina Lelis, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Szkoła Podstawowa w Lelisie, Ludowe Zespoły Sportowe w Lelisie, CKBiS w Lelisie, Polskie Towarzystwo Ringo.
Fundator nagród: Zarząd Województwa Mazowieckiego
Cele turnieju: rozwój i podnoszenie umiejętności sportowych, rywalizacja sportowa dzieci i młodzieży, promocja zdrowego stylu życia przez organizację atrakcyjnych przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych. Wyłonienie kadry Gminy Lelis na Mistrzostwa Polski w ringo. Aktywne spędzenie czasu wolnego.

Kategorie turnieju:
gry indywidualne: żaczki i żacy (do lat 10), młodziczki i młodzicy (do lat 13), kadetki i kadeci (do lat 15), otwarta kobiet, otwarta mężczyzn.
gry drużynowe: trójki mieszane do lat 10, dwójki szkolne dziewcząt do lat 13; dwójki szkolne chłopców do lat 13, dwójki szkolne dziewcząt do 15 lat; dwójki szkolne chłopców do 15 lat; mixty kobiet i mężczyzn.

Turniej towarzyszący: gry singlowe dzieci „sprawnych inaczej” odbędzie się w Ostrołęce 31.05.2022.

Z okazji KONSTYTUCJI 3-go MAJA rozegrano turniej piłki nożnej pod patronatem Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika. W sobotę 30 kwietnia rywalizowały drużyny żeńskie, a w niedzielę 8 maja - męskie. Organizatorem turniejów była Rada Gminna LZS, Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie oraz dyrektorzy szkół w Łęgu Przedmiejskim i Nasiadkach.

 W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. na hali sportowej w Obierwi odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Lelis. Został on zorganizowany przez LZS w Lelisie, CK-BiS w Lelisie i Szkołę Podstawową w Obierwi, a sfinansowany ze środków budżetu Gminy Lelis.
W zmaganiach sportowych przy stołach rywalizowano w 9 kategoriach. Mimo dużej ilości kategorii wiekowych i konkurencji turniej przebiegł bardzo sprawnie, a poziom niektórych pojedynków był bardzo wysoki.

LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE W LELISIE
CENTRUM KULTURY BIBLIOTEKI I SPORTU W LELISIE
SZKOŁA PODSTAWOWA W OBIERWI

Zapraszają do udziału w turnieju tenisa stołowego o puchar WÓJTA GMINY LELIS.

 REGULAMIN 

 Cele zawodów: rozwój i podnoszenie umiejętności sportowych, w tym rywalizacja sportowa dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja zdrowego stylu życia, aktywne spędzanie czasu wolnego. 

Termin i miejsce: 24 kwietnia 2022 roku,  sala sportowa Szkoły Podstawowej w Obierwi, start: 11:00

Kategorie młodzieżowe:

  • chłopcy klasa IV i młodsi- rocznik 2011 i młodsi
  • chłopcy klasa V i VI - rocznik 2010/ 2009
  • chłopcy klasa VII i VIII- rocznik 2008 i 2007
  • dziewczęta klasa IV i młodsi- rocznik 2011 i młodsi
  • dziewczęta klasa V i VI - rocznik 2010/ 2009
  • dziewczęta klasa VII i VIII- rocznik 2008 i 2007

Kategorie dla dorosłych: