WARSZTATY I OLIMPIADA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO STYLU ŻYCIA

WARSZTATY I OLIMPIADA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO STYLU ŻYCIA

W sobotę 14.12.2019 o godzinie 11:00 w budynku CK-BIS w Lelisie odbędą się "Warsztay i Olimpiada Zdrowego i Bezpiecznego Stylu Życia", organizatorem warsztatów jest KGW Borówki Lelis. borowki 2019

Tematyką warsztatów będzie zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz ogólne bezpieczeństwo, na naszą prośbę zostanie oddelegowany przedstawiciel Komendy Miejskiej w Ostrołęce, który opowie o zagrożeniach w sieci, oraz niebezpieczeństwach czyhających na osoby starsze.

Kolejnym punktem warsztatów będzie Olimpiada sportowa dla dzieci z Mikołajem, oraz konkurs dekorowania pierniczków, na dzieciaki czekają atrakcyjne nagrody i zdrowe oraz słodkie upominki.

GMINNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na spotkanie opłatkowe które odbędzie się w niedzielę 22 grudnia 2019 r. o. godz. 12:00 na placu przed budynkiem Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie.

spotkanie oplatkowe

UBIERANIE CHOINKI I OPŁATEK W OLSZEWCE

Ubieranie choinki i opłatek w Olszewce, 7.12.2019 r.

Koło Gospodyń Wiejskich ,,Olszewianka’’ z Olszewki  7 grudnia br. korzystając z gościnnych progów Szkoły Podstawowej zorganizowało bożonarodzeniowe ubieranie choinki oraz spotkanie opłatkowe. Po ubraniu choinki rozpoczęło się święto dla dzieci, które doskonale poprowadził w roli Św. Mikołaja niezastąpiony Rajmund  Mrozek. Wszystkich przybyłych witała radna Małgorzata Wołosz. Przybyło wielu gości, którzy przynieśli (lub obiecali, jak starosta Stanisław Kubeł) pod ubraną przez dzieci choinkę cenne prezenty. Wójt Stefan Prusik wraz z przewodniczącym Rady Gminy Anną Dobkowską przekazali KGW zestaw do nagłaśniania imprez plenerowych. Swoje dołożyli radny wojewódzki Mirosław Augustyniak i  Marian Kurpiewski, a serdeczne życzenia dla pań i ich rodzin skierowała do wszystkim szefowa KGW Barbara Gałązka.

KISZENIE KAPUSTY - Fot. Antoni Kustusz

KISZENIE KAPUSTY W ŁĘGU PRZEDMIEJSKIM

Dzięki doskonałej sąsiedzkiej współpracy na placu przy remizie OSP 19. października zebrali się mieszkańcy Łęgu Przedmiejskiego i ich znajomi, aby wspólnie bawić się przy ognisku. Z niezwykłego pieca podawano pieczone kiełbaski i kaszankę oraz smakowite ziemniaki, do których nic lepszego nie może być, niż pieprzowa woda.
Na drugą część spotkanie panie z KGW ,,Zręczne Ręce’’ oraz sołtys Eugeniusz Bieńkowski zaprosili gości do świetlicy, gdzie na scenie zespół ,,Pniaki i Krzaki’’ przedstawił znakomitą premierę widowiska obrzędowego ,,Kiszenie kapusty w Łęgu Przedmiejskim’’. Całość poprowadził Janek Karczewski, który rozbawił gości do łez swoimi gadkami i dowcipnymi ripostami. Wykonawców nagrodzono nie tylko owacyjnymi oklaskami, ale także gratulacjami od Katarzyny Wiśniewskiej-Dobkowskiej, dyr. CK-BiS, radnego wojewódzkiego Mirosława Augustyniaka, przewodniczącego Rady Gminy Anny Dobkowskiej oraz Mariana Krupińskiego. Jak tylko opadły emocje ruszono do tańca, który trwał do późna. To był wspaniały wieczór.

KURPIOWSKIE GRANIE 2019

Regionalny Przegląd Harmonistów i Skrzypków Ludowych "Kurpiowskie Granie"
Lelis CK-BiS 6.10.2019 r.

W tegorocznym "Kurpiowskim Graniu", które otworzył wójt Stefan Prusik, a prowadziła Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska, dyr. CK-BiS, zaprezentowało się 35, harmonistów, 10. skrzypków, 1 klarnecista oraz 10 grajków na harmonijce ustnej. Wystąpiły także zespół CK-BiS "Pniaki i Krzaki" oraz Orkiestra Kurpiowska pod dyrekcją Jana Kani. Bawiono się doskonale, a publiczność dopisała, Protokół jury na stronie CK-BiS.

FESTYN W SZWENDROWYM MOŚCIE

Festyn na otwarcie placu wiejskiego w Szwendrowym Moście, 29.09.2019 r.

Mieszkańcy Szwendrowego Mostu i okolicznych miejscowości, nie zważając na niepewną pogodę przybyli licznie w niedzielę 29 września aby świętować otwarcie nowego placu wiejskiego. Wszystkich, w tym także radnych z przewodniczącym Rady Anna Dobkowską i kolegów sołtysów, gościnnie witali sołtys Marianna Mrozek z mężem, który nawarzył znakomite piwo kozicowe. Miejscowe gospodynie oraz pani sołtys przygotowały wyśmienite dania na ciepło i na zimno, placki i sałatki, więc wszystkim przybyłym bardzo smakowało. Do tego produkty mleczne ufundowane przez sponsorów, a także upominki za konkursy. Zabawa była doskonała. Nagłośnienie zapewnił Dariusz Mróz, a sportowe konkurencje dla dzieci poprowadził Zbigniew Olech. Gwoździem programu były dowcipne występy zespoły Kółka Rolniczego ,,Olszewianki’’, którym przewodzi Bogusia Dzięgielewska. O sporą dawkę emocji postarał się radny wojewódzki Mirosław Augustyniak, który ufundował rower w konkursie WORD dla mieszkańców Szwendrowego Mostu. Wójtowi Stefanowi Prusikowi szczególnie podobała się bardzo starannie wykonana altana ze stołami oraz ledowym oświetleniem We wszystkim widać było ogrom wspólnie wykonanej pracy, więc i zabawa trwała do późna.

JUBILEUSZ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

W uroczystość jubileuszu 60,50 i 25- lecia pożycia małżeńskiego w dniu 26 września 2019 r. rozpoczęła się w kościele parafialnym w Lelisie, gdzie jubilaci wysłuchali zorganizowanej w tym celu mszy świętej oraz ponowili przyrzeczenia małżeńskie, jakie wypowiadali przed laty zawierając małżeństwo.
Druga część uroczystości rozpoczęła się w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie.
Jubilatów jak i gości zaproszonych na tę uroczystość powitał Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik.
Wójt Gminy i zaproszeni goście na tę uroczystość złożyli wszystkim jubilatom życzenia jeszcze długich lat wspólnego pożycia małżeńskiego w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych.