DOŻYNKI REGIONALNE NA KURPIACH

DOŻYNKI NA KURPIACH 2019

Tegoroczne Dożynki Na Kurpiach przyciągnęły do Lelisa wielkie rzesze dożynkowych atrakcji, miłośników folkloru i muzyki ludowej, a także disco polo i bluesa. Wszystkie te i wiele innych atrakcji zapewniło dożynkowym gościom Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu kierowane przez debiutującą w roli organizatora festynu i koncertu Katarzynę Dobkowską – Wiśniewską.    

    Otwarcia dożynkowego świętowania dokonał wójt gminy Lelis Stefan Prusik, a korowód bochnów chleba z tegorocznego ziarna otworzyli starostowie dożynek Monika Kobrzeniecka-Szczubełek , sołtys wsi Gibałka oraz Jarosław Puławski, sołtys wsi Płoszyce. Bochny zostały poświęcone przez leliskiego proboszcza ks. Janusza Kotowskiego, a następnie sprawiedliwie podzielone i rozdane w poczęstunku przez dożynkowych starostów, wójta i dyrektorkę CK-BiS wśród gości dożynkowego widowiska.

   Na dożynkowej scenie wystąpiły zespoły seniorów z gminy Lelis, Orkiestra Kurpiowska i kapela Jana Kani, zespół Pniaki i Krzaki z Łęgu Przedmiejskiego, a następnie akordeoniści z zespołu Mamzel, wspaniała Orchest Rose z Różana pod kierunkiem Tomasza Grześkowicza,  żywiołowy zespół disco Densi, a także szczególnie gorąco witany przez miłośników muzyki disco-polo wyszkowski zespół Dejw. Koncert prowadzony przez  jak zawsze dowcipną i radosną Agnieszkę Bałdygę, zakończył późnym wieczorem hard bluesowy,  znany na wielu scenach w Polsce i zagranicą zespół Rattlessnake (Grzechotnik). Zabawa była fantastyczna, a publiczność dopisała.

ŚWIĘTO PARAFIAN W DYLEWIE

Tegoroczne dożynki w parafii Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie, których gospodarzem byli mieszkańcy wsi Łodziska z naszej gminy stały się nie tylko okazją do wielbienia Wniebowstąpienia NMP, ale także wskazania na treści związane z obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Okolicznościową homilię oraz uroczystości dożynkowe poprowadził proboszcz ks. kan. Robert Zieliński. Wsie z gmin Kadzidło i Lelis, jednoczące się we wspólnocie parafialnej w Dylewie przyniosły do ołtarza przepięne wieńce dożynkowe, za których przygotowanie ich delegacje otrzymały okolicznościowe dyplomy. Delegacja wsi Łodziska przekazała proboszczowi oraz współprafianom życzenia dożynkowe, a obecny na Mszy św. wójt Stefan Prusik wskazał na wartości jakie płyną z znajdującego się na ornacie ks. proboszcza hasła Bóg, Honor, Ojczyzna oraz życzył mieszkańcom wsi Dylewo oraz Łodziska, Gibałka, Szafarnia satysfakcji z pracy na roli i dożynkowej radości. Po zakończeniu Mszy św. gospodarze dożynek częstowali wiernych smakowitym chlebem wypieczonym z tegorocznego ziarna.

POLÓWKA 2019

Stowarzyszenie PROJEKT RADOMIR zaprasza na Turniej piłki siatkowej na trawie - POLÓWKA 2019

Obierwia 24.08.2019 r.

polowka 2019

DOŻYNKI NA KURPIACH 2019

dozynki 2019

POŻEGNANIE DŁUGOLETNIEGO PROBOSZCZA

POŻEGNANIE DŁUGOLETNIEGO PROBOSZCZA, OBIERWIA, 28.07.2019 R.

W kościele parafialnym pw. Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej w Obierwi podczas niedzielnej Mszy św. 28 lipca parafianie z Aleksandrowa, Olszewki, Chudka, Obierwi i Szwendrowego Mostu uroczyście pożegnali swego wieloletniego kapłana ks. kan. Zdzisława Izydora Dylnickiego. Po siedmiu latach pracy duszpasterskiej w parafii na naszym terenie ks. Z. Dylnicki podejmie misję duszpasterską jako proboszcz Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokołach.

Festyn wiejski perfekcyjnie przygotowany na placu wiejskim jako ,,Święto jagody’’  przez Kółko Rolnicze ,,Zagajnica’’ i Radę Sołecką w Łodziskach, wsparte przez CK-BiS, Starostwo Powiatowe i Związek Kurpiów zapewnił mieszkańcom Łodzisk i okolicznych wsi, a także ich gościom z Warszawy, Łomży i Ostrołęki niezapomniane wrażenia i smakowite jagodowe poczęstunki. Festynowi towarzyszył kiermasz kurpiowskiej sztuki ludowej, stoiska gastronomiczne, grill, i wiele innych atrakcji. Otwarcia festyny dokonali: wójt Stefan Prusik, dyr. CK-BiS Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska oraz Anna Ogniewska.

RODZINA DAJE SIŁĘ GMINIE

Dzień Rodziny, zorganizowany 15 czerwca w Szkole Podstawowej w Olszewce był nie tylko popisem umiejętności i talentów uczniowskiej gromady przed swoimi rodzinami i wychowawcami, ale także źródłem refleksji o rodzinie i jej roli w życiu naszej gminy. dzien rodziny 2019

 - Dla nas rodzina stanowi źródło siły gminy i dlatego będziemy robić wszystko, aby rodziny wspierać, pomagać w pokonywaniu trudności, w tworzeniu dobrych warunków do rozwoju dla dzieci i ich rodziców, dla seniorów – oświadczył wójt Stefan Prusik, otwierając szkolną uroczystość.