ŚWIĘTO BABKI ZIEMNIACZANEJ W GNATACH

Święto babki ziemniaczanej w Gnatach, 9.06.2019 r. 

Niedziela 9. czerwca w Gnatach była dniem rodzinnego festynu na placu wiejskim, który miejscowe koło KGW oraz sołtys Andrzej Brzozowski zorganizowali jako święto babki ziemniaczanej.
Podczas festynu można było posłuchać występu Kurpiowskiej Orkiestry pod kierunkiem Jana Kani, zespołu ,,Dylewianki’’ z Dylewa, a także zespołu ,,Przekrój’’ z Chrostowa. Nikomu nie zabrakło porcji babki ziemniaczanej przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gnatach, a także grillowanej karkówki i kiełbasek.

WORD zorganizował konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w którym główną nagrodą był rower wygrany przez Darię Parzychowską z Białobieli.

PIKNIK RODZINNY W ŁODZISKACH

PIKNIK RODZINNY „POWITANIE LATA” W ŁODZISKACH - 01.06.2019 R.

Łodziska 2019 Łodziska 2019 Łodziska 2019

VI ETNOSAKRALIA KURPIOWSKIE

23 czerwca 2019 r. godz. 12:45 - Koncert kameralny "Ad fontes - inspiracje" - Kosciół pw. Matki Boskiej Nieustajacej Pomocy w Lelisie

Kwartet smyczkowy w składzie Kornelia Gradzka, Paulina Kusa, Agnieszka Podłucka, Dobrawa Czocher

Muzyka kameralna trzech polskich kompozytorów - Szymona Laksy, Stanisława Moniuszki i AndrzejaPanufnika, jeden wspólny mianownik - inspiracja polska sztuka ludowa - jej pieknem, prostota, symetrycznoscia. Zagra: kwartet smyczkowy w składzie Kornelia Gradzka, Paulina Kusa, Agnieszka Podłucka, Dobrawa Czocher.

Dzień 27 maja uchwalony został przez Sejm RP w 2000 roku DNIEM SAMORZĄDOWCA. Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego. 

Dzień Samorządowca w Gminie Lelis w dn. 27.05.2019 r. obchodzono z udziałem pracowników Urzędu Gminy Lelis, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Administracji Szkół i Przedszkoli w Lelisie oraz Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie.

IMIENINY WSI ALEKSANDROWO

PIKNIK RODZINNY W ALEKSANDROWIE - 25.05.2019 R.

Aleksandrowo - piknik rodzinny Aleksandrowo - piknik rodzinny Aleksandrowo - piknik rodzinny

SUPER SAMORZĄD 2019

W dniu dzisiejszym ogłoszono nominacje do nagrody "Super Samorząd 2019", wśród nominowanych stowarzyszenie Projekt Radomir, pod wodzą Roberta Niedzwieckiego i władze gminy Lelis, jako jedyny duet z terenu województwa mazowieckiego.

Super Samorząd to nagroda przyznawana od 2011 roku za udaną współpracę pomiędzy organizacjami pozarządowymi lub nieformalnymi grupami aktywnych mieszkanek i mieszkańców, a władzami samorządowymi. Nominowanymi do jej otrzymania są uczestnicy akcji Masz Głos.

 

Tekst: Robert Niedzwiecki, Sołtys sołectwa Obierwia

MAJÓWKA KURPIOWSKA

Majówka Kurpiowska w Obierwi – 12.05.2019 r.

MAJOWKA 2019 MAJOWKA 2019 MAJOWKA 2019

Fot. Antoni Kustusz