FESTYN "NIEDZIELA NA SPORTOWO"

Festyn ,,Niedziela na sportowo’’, boisko Długi Kąt, 23.06.2019 r.

  Mieszkańcy Długiego Kątu oraz licznie przybyli goście doskonale bawili się 23 czerwca na dorocznym  festynie ,,Niedziela na sportowo’’, który zorganizowali miejscowi działacze LZS z Jerzym Dawidem wraz z sołtysem Moniką Krystian i radą sołecką, a przy wsparciu CK-BiS oraz wójta. Gospodynie rywalizowały w konkursie kulinarnym, starając się przekonać uczestników festynu do swoich wyrobów, a dowodem uznania były nagrody ufundowane przez CK-BiS. Pierwsze trzy miejsca po długiej naradzie komisja przyznała: Halinie Kaliszewskiej za pierogi z mięsem, Iwonie Markowskiej za rogaliki i Stanisławie Kani za karkówkę z warzywami. Pozostałe nagrody otrzymały: Magdalena Lis – fafernuchy, Małgorzata Orzechowska – mięsiwo z jałowcem, Irena Pajka – gołąbki, Monika Krystian – chłodnik i ciasto marchewkowe, Marianna Staśkiewicz – ryba z papryką, Marzanna Kozłowska – kurczak pieczony, Teresa Kaliszewska – kiełbasa kurpiowska, Anna Prusaczyk – naleśniki z parówką, Dorota Jaksina – pasztet Doroty, Marianna Dawid – kartacze.

Panie z CK-BiS przeprowadziły także konkursy w 7. Konkurencjach dla dzieci, w których wystąpiło 14. Uczestników. Nagrody dla najlepszych oraz wszystkich uczestników wręczyli wójt Stefan Prusik, przewodniczący rady Gminy Anna Dobkowska oraz dyr. CK-BiS Katarzyna Wiśniewska – Dobkowska.
Do rozweselenia festynowiczów z repertuarem pieśni biesiadnych wystąpiły zespoły śpiewacze z Łęgu Przedmiejskiego i Łodzisk, chór Klubu Seniora, a także solista Henryk Kulesza.
Główną atrakcją sportowej rywalizacji był mecz piłkarski pomiędzy Żonatymi i Kawalerami. Kawalerowie pokonali Żonatych wzmocnionych zaciągiem z różnych wsi, a nawet gmin 4:2.
Rywalizowano także w przeciąganiu liny. W rywalizacji każdy z każdym, w której wystąpiły 4 ekipy, najsilniejsi okazali się miejscowi Sąsiedzi Długi Kąt, którzy pozostawili w pokonanym polu Obierwia Team, gorąco kibicowany przez mistrzynię podnoszenia ciężarów Justynę Niedzwiecką, ekipę Priwiet Lelis oraz Góry Długi Kąt.
Dzięki życzliwości WORD i radnego wojewódzkiego Mirosława Augustyniaka rozegrano wśród mieszkańców Długiego Kątu konkurs wiedzy o ruchu drogowym, a główną nagrodę, którą był rower wygrała  Alina Krystian.

Antoni Kustusz
Fot. Antoni Kustusz ,,Wieści Gminne’