POLÓWKA 2019

W sobotę, 24 sierpnia miłośnicy siatkówki zagrali na polanie udostępnionej przez Edwarda Szczubełka w Obierwi. Stowarzyszenie ,,Projekt Radomir’’ zorganizowało tam III edycję otwartego turnieju piłki siatkowej na trawie pn. ,,Polówka 2019’’. W tym roku impreza nosiła nazwę ,,Turniej z Gwiazdą’’. Imprezę prowadził sołtys Obierwi i prezes ,,Projektu Radomir’’ Robert Niedzwiecki, wspierany przez Kamila Stepnowskiego, radnego i sołtysa z Aleksandrowa.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn. Oto wyniki rywalizacji:

  1. Napalm Kadzidło, 2. Lelis Legends, 3. Dream Team Wąsewo,
  2. Aniołki Leszka, 5. Misiaki, 6. Los Familios Lipianka, 7. Tęczowe Misie, 8. Promil Olszewka, 9. Absolwenci Szwendrowy Most, 10. NWW, 11. Bimber Boys Szwendrowy Most, 12. Aleksandrowo, 13. Fuzone Paintbal, 14. LZS Obierwia, 15. OKB Ostrołęka.

Nagrody indywidualne zdobyli:

  • Najlepszy zawodnik - Jarosław Niedźwiecki Napalm Kadzidło
  • Najlepsza zawodniczka - Angelika Ostrowska Lelis Legends

Skład sędziowski stanowili  Darek Mróz i Maciek Brzeski wspierani  przez przedstawicieli uczestniczących drużyn.

W trakcie turnieju można było skorzystać z wielu atrakcji.  Na uczestników pikniku czekały m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z animatorami i ekipą z Mówiącego Kija, kiermasz regionalny z lokalnymi przysmakami i rękodziełem. Swoje produkty zaprezentowały panie z kół gospodyń z  Obierwi, Łęgu Przedmiejskiego, Nasiadek i Olszewki oraz Ewelina Czupryn z rękodziełem, jak twierdziła,  z duszą i Wiesław Staśkiewicz kurpiowski twórca ludowy. Miłośnicy mocniejszych zabaw mieli do dyspozycji laserową strzelnicę, paintball czy strzelanie z łuku. Ogólnie było smacznie, barwnie i wesoło, a wszędzie snuły się wyspreyowane serpentyny.

Pod sceną swoje umiejętności zaprezentował klub Gladiator Ostrołęka, który zapraszał chętnych na treningi. W strefie dla najmłodszych dzieciaki uczestniczyły  w konkursie plastycznym, który polegał na narysowaniu Radomira. Wszystkie prace zostały nagrodzone niespodziankami.

Piknik zakończył się koncertem gwiazdy wieczoru czyli Jacka Gwiazdy.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz, "Wieści Gminne"