DARCIE PIERZA 2020

XV Regionalny Przegląd Widowisk z Życia Dawnych Kurpiów ,,Darcie pierza’’, CK-BiS Lelis, 20.02.2020 r.

Tradycyjnie w ,,Tłusty czwartek’’ w sali widowiskowej CK-BiS odbył się XV Regionalny Przegląd Widowisk z Życia Dawnych Kurpiów ,,Darcie Pierza’’. Wystąpiło 13 zespołów, które prezentowały widowiska z fragmentami życia dawnych Kurpiów.

W kategorii do 16. lat wystąpiły: "Nowe Latko" z Lelisa (grupa młodsza); "Grupa kolędnicza" z Czarni; "Nowe Latko" z Lelisa; "Łysoziańskie nuty" z Łysych; Grupa teatralna z Obierwi; "Burśtynki" i "Klonowskie Kurpsianki" reprezentujący szkołę Podstawową w Klonie i GOK gm. Rozogi; Grupa dialektowa ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chudku;

W kategorii do 50. lat wystąpiły: "Podsypka Kurpiowska" – Kółko Rolnicze "Zręczne ręce" w Łęgu Przedmiejskim; "Turoślanie" z GOK w Turośli;

W kategorii powyżej 50. lat wystąpiły zespoły: "Babskie Olekanie" – GOK Rozogi; "Weseli seniorzy z Lelisa" – CK-BiS Lelis; "Wesołe gosposie z gminy Łyse"; "Kurpiowszczyzna" seniorzy – RCKK w Myszyńcu.

SZTANDAR DLA KLUBU HDK

Sztandar dla Klubu HDK i wóz bojowy dla OSP Lelis, 25.01.2020 r.

Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru dla Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP Lelis rozpoczęła się od uroczystej Mszy św., którą w leliskim kościele parafialnym odprawili proboszcz ks. Janusz Kotowski oraz ks. kan. Witold Bruliński. Na Mszy z udziałem pocztów sztandarowych OSP Lelis, Łęg Przedmiejski, Dąbrówka, Baranowo oraz klubów HDK przy Stora Enso oraz Zarządzie Gminnym OSP w Łysych oraz przedstawicieli władz gminy z wójtem Stefanem Prusikiem i przewodniczącym Rady Gminy Anną Dobkowską, władz mazowieckich i rejonowych PCK, OSP, sponsorów i fundatorów sztandaru oraz strażaków. krwiodawców i ich rodzin dokonano aktu poświęcenia sztandaru.