Dzielnicowy rejonu nr 8 gminy Lelis na okres czasu 1.01-30.06.2023 roku podejmuje działania priorytetowe związane z rejonem placu wiejskiego w miejscowości Olszewka gm. Lelis, gdzie w godzinach wieczornych od poniedziałku do niedzieli dochodzi do spożywania alkoholu. Celem założonym do osiągnięcia jest zmniejszenie ilości zgłoszeń mieszkańców poprzez prowadzenie wzmożonych kontroli wskazanego rejonu.

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 11

ostrzezenie meteo zbiorczo nr 11

Wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) znów pojawiła się na terenie województwa mazowieckiego. W związku z tym apeluję do wszystkich hodowców, właścicieli drobiu oraz osób pracujących na fermach o podjęcie działań, które pozwolą ograniczyć szerzenie się choroby. Ponadto proszę o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiednich środków higieny oraz zasad bioasekuracji, które pozwolą zminimalizować ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do niezarażonych gospodarstw. To od Państwa zależy, czy zagrożenie zostanie ograniczone. Proszę pamiętać, że im szybciej uda się ograniczyć rozprzestrzenianie się grypy ptaków, tym mniejsze będą straty gospodarcze. Dotychczas
ogniska wysoce zjadliwej grypy u drobiu (HPAI) pojawiły się w powiecie gostynińskim i łosickim. W związku z tym, zgodnie z wydawanymi rozporządzeniami, wyznaczam obszary, w których obowiązują ograniczenia, obejmujące powiaty, w których wystąpiło zakażenie, jak i znajdujących się w promieniu ok. 10 km od ogniska (w tym przypadku powiat siedlecki i płocki). Należy jednak pamiętać, że w obecnej sytuacji (źródłem zakażeń były najprawdopodobniej dzikie ptaki) konieczna jest szczególna ostrożność na terenie całego województwa.

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 28 lutego 2023 r.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, przedłużające do 28 lutego 2023 roku obowiązywanie trzech stopni alarmowych:

  • drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 388 z dnia 30 listopada 2022 roku);
  • trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 389 z dnia 30 listopada 2022 roku);
  • drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 390 z dnia 30 listopada 2022 roku).

URUCHOMIENIE SYREN

KOMUNIKAT -  PRÓBNE URUCHOMIENIE NOWO ZAINSTALOWANYCH SYREN

Wójt Gminy Lelis informuje mieszkańców Gminy Lelis, że w związku z ukończeniem kolejnego etapu budowy Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności w ramach projektu „Mazowieckie Syreny+”, w dniu 19 października (środa) 2022 r od godz. 10.00 odbędzie się głośna próba syren na terenie gminy i całego powiatu. Komunikaty oraz alarmy uruchamiane będą przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

W związku z powyższym prosimy Państwa o zachowanie spokoju.

Podkategorie

POLICJA

OSTRZEZENIA METEOROLOGICZNE