Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”.

Głównym celem konkursu jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym, jak również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Obecność wśród laureatów tego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

st. asp. Tomasz Olesiński

telefon kom. 696-497-146,

telefon stacjonarny: 29 760 14 92

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandrowo, Białobiel, Gibałka,  Durlasy, Łodziska, Obierwia, Olszewka, Siemnocha, Szwendrowy Most, Szafarnia.

Dzielnicowy, w pierwszej połowie 2020 roku, przeprowadza działania priorytetowe związane z rejonem  boiska i kortów tenisowych przy Zespole Szkół w Lelisie przy ulicy szkolnej 51, gdzie  w godzinach popołudniowo- wieczornych   dochodzi do zakłócania porządku publicznego, zaśmiecania, spożywania alkoholu oraz palenia wyrobów tytoniowych w miejscu niedozwolonym.

Założony cel do osiągnięcia: Spadek zgłoszeń mieszkańców, poprzez prowadzenie wzmożonych kontroli wskazanego rejonu oraz stosowanie właściwych    środków odziaływania wychowawczego.  

Podmioty współpracujące: ZS w Lelisie, Sołtys m . Lelis


mł. asp. Tomasz Białczak

telefon kom. 696-497-155

telefon stacjonarny: 29 760 14 92

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lelis, Łęg Przedmiejski, Łęg Starościński, Gnaty, Długi Kąt, Szafarczyska, Nasiadki, Kurpiewskie, Szkwa, Dąbrówka, Płoszyce, Gąski.

Dzielnicowy, w pierwszej połowie 2020 roku, przeprowadza działania priorytetowe związane  z rejonem Sklepu Spożywczego w miejscowości Łęg Starościński 100A, gdzie w godzinach 7:00-9:00 oraz 16:00-18:00 gromadzą się osoby spożywające alkohol w miejscu objętym zakazem oraz zakłócają porządek publiczny.

Założony cel do osiągnięcia: Zmniejszenie zgłoszeń mieszkańców.

Podmioty współpracujące: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lelisie, Sołtys Sołectwa Łęg Starościński