LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Przypominamy, że tylko do końca 2022 roku po raz ostatni z badania bez skierowania lekarskiego mogą skorzystać Panie, które urodziły się w 1953 roku.

Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej:
Lelis – 16 grudnia w godzinach od 14.00 do 16.00 przy Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu, ul. Szkolna 48
Troszyn – 14 grudnia w godzinach od 8.30 do 11.00 przy Centrum Kultury, ul. Szkolna 6
Goworowo – 15 grudnia w godzinach od 8.30 do 15.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Szkolna 16

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce serdecznie zaprasza do udziału w kursie e-lerningowym pt. „Na zdrowie – Twój wybór”.

Kurs został przygotowany przez specjalistów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie we współpracy z Fundacją Młodej Nauki, pod auspicjami Ministerstwa Edukacji i Nauki, w odpowiedzi na stale zwiększające się zainteresowanie społeczne prozdrowotnym stylem życia.

Zagadnienia poruszane podczas kursu podzielone są na 7 modułów i dotyczą m.in.: zdrowego odżywiania, w tym zbilansowanej diety, suplementów diety, odpowiedniego nawadniania, a także substancji obniżających zdrowie, czyli używek i alkoholu; psychologicznych aspektów zdrowego życia, takich jak stres, depresja, uzależnienia; aktywności fizycznej; zagadnień związanych z ergonomią pracy i nauki, w tym pracy zdalnej, higieny pracy przy komputerze, organizacji miejsca pracy, jak również zagadnień związanych z relaksem i regeneracją, takich jak sen, odpoczynek, urlop.

Udział w kursie jest bezpłatny. Dostępny jest on na ogólnopolskiej platformie edukacyjnej NAVOICA (link na górze strony).

BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

15 lutego 2022 r. - Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie (ul. Szkolna 48, 07-402 Lelis)

Rejestracja: 58 666 24 44

ZASZCZEP SIĘ

W dniu 22 sierpnia 2021 roku w godz. 11.00-18.00  podczas Regionalnych Dożynek na Kurpiach z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła będzie zorganizowany punkt szczepień na stadionie w Lelisie. Będzie możliwość zaszczepienia się 1-dawkową szczepionką Johnson & Johnson. Serdecznie zapraszamy.

ZASZCZEP SIĘ !

ZENTIVA

Szanowni Państwo, w ramach kampanii społecznej „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” serdecznie zapraszam na bezpłatny webinar dla pacjentów z chorobami reumatoidalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (RZS). Temat spotkania to: „RZS vs. Pacjent – jak wygrać tę walkę?”.

Webinar poprowadzą: prof. nadzw. dr. hab. n. med.  Piotr Wiland – kierownik katedry i kliniki reumatologii i chorób wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego i USK we Wrocławiu oraz dr. n. med. Maria Rell-Bakalarska – specjalista w zakresie reumatologii.

Webinar odbędzie się 12 sierpnia, o godzinie 15:00 poprzez aplikację zoom. Link do rejestracji: http://webinaryzentiva.pl/

Pacjent webinar 12082021