Aplikacja EcoHarmonogram

Od 1 stycznia 2020 roku dla mieszkańców Gminy Lelis zostanie uruchomiona aplikacja EcoHarmonogram.

EcoHarmonogram jest nową, bezpłatną usługą kierowaną dla mieszkańców gminy Lelis przydatną przy codziennej segregacji odpadów komunalnych.
Eco Harmonogram jest bezpłatną aplikacją na telefon, która przypomina o nadchodzących terminach wywozów odpadów oraz dostarcza wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania odpadów.

Dzięki usłudze EcoHarmonogram mieszkaniec w bardzo prosty i przejrzysty sposób wyszuka swój harmonogram odbioru odpadów komunalnych za pomocą adresu. Dzięki temu mieszkańcy otrzymują tylko i wyłącznie harmonogram przypisany do danej posesji.

 

Z poziomu aplikacji oraz strony internetowej mieszkańcy mają dostęp do wyszukiwarki odpadów. Wpisując rodzaju odpadu, mieszkaniec otrzyma szczegółową informację, do której frakcji należy go wrzucić lub gdzie można go zagospodarować.
Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem: Android poprzez sklep Google Sklep Play; iOS poprzez sklep z aplikacjami App Store.

Instalacja aplikacji EcoHarmonogram przebiega jak instalacja każdej innej aplikacji:
1. Uruchamiamy na telefonie sklep z aplikacjami (Sklep Play lub App Store).
2. Wyszukujemy aplikację EcoHarmonogram i instalujemy ją.
3. Po otwarciu aplikacji EcoHarmonogram należy wyszukać swój harmonogram podając adres posesji -
a) wyszukiwanie rozpoczynamy od nazwy miejscowości czyli np.: Durlasy, Białobiel, Lelis itp.
b) dalej wpisujemy ulicę oraz numer posesji – w przypadku gdy nie ma ulic w danej miejscowości, wpisujemy tylko numer posesji i klikamy wyszukaj.