V TURNIEJ LZS PIŁKI NOŻNEJ

V Turniej LZS piłki nożnej w Gibałce, 5. lipca 2020 r.

Na boisku wiejskim w Gibałce, dobrze przygotowanym siłami miejscowej młodzieży i działaczy rady Gminnego Zrzeszenia  LZS odbył się  5. lipca  V Turniej LZS piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stefana Prusika.

W turnieju startowały drużyny 7-osobowe. Sędziowali na zmiany Jerzy Dawid i Dariusz Mróz. Grano systemem każdy z każdym. W turnieju startowały drużyny: FC Promil Olszewka, Global Tynki Nasiadki – Zbójna, LZS Obierwia, ART MET Olszewka, OLISAR Lelis.

Drużyny uplasowały się w następującej kolejności:

 1. OLISAR Lelis,
 2. FC Promil Olszewka,
 3. MET Olszewka,
 4. Global Tynki Nasiadki- Zbójna,
 5. LZS Obierwia.

PODSUMOWANIE GMINNEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ

PODSUMOWANIE GMINNEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z ODDZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI W RAMACH POWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, KTÓRYCH ORGANIZATOREM JEST POWIATOWY GRODZKO-ZIEMSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W OSTROŁĘCE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

1. WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA W KATEGORII DZIECI (KLASA VI I MŁODSI)
I. Szkoła Podstawowa w Lelisie
II. Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
III. Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim

O wyniku zwycięskiej drużyny z Lelisa wśród dzieci, zdecydowały umiejętności sportowe dziewcząt. Najbardziej usportowieni okazali się chłopcy z Łęgu Przedmiejskiego.

VIII GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

VIII gminny turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy, Obierwia, 26.01.2020 r.

Turniej rozegrano w niedzielę 26 stycznia br. w sali Szkoły Podstawowej w Obierwi. Organizatorami byli: Gminny Oddział SZS z koordynatorem sportu szkolnego Sylwią Smi8lgin Kamińską oraz Rada Gminnego Zrzeszenia LZS z prezesem Dariuszem Mrozem. W turnieju dla uczniów startowało 56 osób z 6. szkół, poza Łęgiem Przedmiejskim i Białobielą. W turnieju dorosłych przy pingpongowych stołach stanęło 28 osób, w tym 6 kobiet. Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczyli wójt Stefan Prusik oraz dyr. SP Obierwia Agnieszka Szczubełek.

VII TURNIEJ LZS SIATKÓWKI

VII Turniej LZS Siatkówki w kat. OPEN MIX o Puchar Wójta Gminy Lelis. 12.01.2020 r.

W dorocznym turnieju siatkówki drużyn mieszanych, zorganizowanym przez Radę Gminnego Zrzeszenia LZS walczono o Puchar Wójta Gminy Lelis.. Startowały drużyny 6-osobowe, które w składzie na boisku miały co najmniej jedną kobietę. Sześć startujących drużyn zostało podzielonych na 2 grupy eliminacyjne, z których wyłoniono półfinalistów. Grano systemem do dwóch wygranych setów. Sędziowali: Dariusz Mróz, Maciej Brzeski i Andżelika Ostrowska.

TURNIEJ OLDBOJÓW

Turniej piłki nożnej halowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Anny Dobkowskiej i Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika, 15.12.2019 r.

Turniej zorganizowany przez Radę Gminnego Zrzeszenia LZS odbył się 15. Grudnia w sali Zespołu Szkół w Lelisie. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn, więc ustalono, że gra będzie toczyła się systemem każdy z każdym, w meczach po 10 min. bez zmiany stron. Sędziowali: Jerzy Dawid I Dariusz Mróz, którzy również z pomocą Witolda Kwiatkowskiego zorganizowali niedzielne spotkanie futbolowych oldbojów.

W turnieju startowali:

 • Chudek Oldbo’ye
 • Kolesie Kadzidło
 • LZS Obierwia Oldboy
 • H.U Radek Ostrołęka,
 • Bad Boy Myszyniec
 • X-Car Auto Lakiery Ostrołęka
 • LZS Łęg Przedmiejski.

Po rozegraniu 21. meczów, z których wiele stało na wysokim poziomie i było bardzo emocjonujących (ogółem strzelono 112 bramek) zwyciężyli goście z Ostrołęki X-Car Auto Lakiery, przed LZS Obierwia i Kolesiami Kadzidło. Następne miejsca zajęli kolejno: LZS Łęg Przedmiejski, Bad Boy Myszyniec, P.H.U. Radek Ostrołęka i Chudek Oldboy.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali: najlepszy strzelec turnieju – Piotr Zaręba (9 bramek) X-Car Auto Lakiery , najlepszy bramkarz – Daniel Gross, Kolesie, najlepszy zawodnik turnieju – Przemysław Gleba, LZS Obierwia oraz najstarszy zawodnik turnieju – Józef Pliszka, Kolesie Kadzidło,

Puchary i nagrody wręczyli ich fundatorzy – przewodniczący Rady Gminy Anna Dobkowska i wójt Stefan Prusik. Pogratulowali wszystkim uczestnikom turnieju chęci do gry i dobrej kondycji, a także przekazali najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Tekst i foto.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"