TRENING SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH

INFORMACJA

Wójt Gminy Lelis informuje, że w dniu 10 grudnia 2019 r. w godz. 9:00 - 10:00 na terenie powiatu ostrołęckiego przeprowadzony zostanie:

TRENING SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH WYKORZYSTYWANYCH W SYSTEMIE OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA LUDNOŚCI CYWILNEJ O ZAGROŻENIACH.

Podczas treningu wyemitowany zostanie akustyczny sygnał alarmowy, trwający 1 miutę.

W związku z powyższym prosimy Państwa o zachowanie spokoju.

OGŁOSZENIE O WPROWADZENIU STOPNI ALARMOWYCH  NA TERENIE RP.

OGŁOSZENIE O WPROWADZENIU STOPNI ALARMOWYCH  NA TERENIE RP.

Zarządzeniem Nr 197 Prezesa Rady  Ministrów w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP, obowiązujące od dnia 10 października 2019r, od godz.00:01,do dnia 14 października 2019r., do godz.23:59. Wprowadzenie ww. stopni alarmowych jest związane z wyborami do Sejmu RP i Senatu RP.

W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy z prośbą o:

  • informowanie odpowiednich służb w przypadku zauważenia: nieznanych pojazdów na terenie instytucji publicznych lub innych ważnych obiektów, porzuconych paczek i bagaży lub w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych oznak nietypowej działalności,
  • informowanie służb o zauważeniu osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia (dziwnie rozglądających się w miejscach publicznych, prowadzących wyraźną obserwację miejsc lub obiektów, fotografujących ukradkiem te obiekty, itp.) .
  • informowanie służb o zastanawiąjąco zaparkowanych samochodach w miejscach nie zawsze na ten cel przeznaczonych.

Od czujności i odpowiedzialności nas wszystkich zależy nasze bezpieczeństwo.

INFORMACJA - WOJSKOWE WYZWANIE

W ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w dniu 13 lipca 2019 r. w 1. Brygadzie Pancernej w Warszawie Wesołej zostaną przeprowadzone zajęcia (ćwiczenia) okołowojskowe pod hasłem „WOJSKOWE WYZWANIE" dla osób pełnoletnich w wieku od 18 do 50 lat posiadających obywatelstwo polskie, o dobrym stanie zdrowia „chcących spędzić jeden dzień w wojsku".

INFORMAJCA - PROGNOZA UPAŁÓW

Informacja dotycząca prognozowanych upałów od 27.08.2019 r. do 30.08.2019 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

informuje:

Zjawisko/stpień zagrożenia: Upał / 1
Obszar: województwo mazowieckie powiat ostrołęcki
Ważność: od godz. 10:00 dnia 27.08.2019 r. do godz. 18:00 dnia 30.08.2019 r.

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29o C do 32o C. Temperatura minimalna w nocy od 16o C do 18o C.

ZAKAZ KORZYSTANIA Z DZIKICH KĄPIELISK

 ZAKAZ KORZYSTANIA Z DZIKICH KĄPIELISK

            Nadchodzi  kolejna  fala  upałów i  mieszkańcy miasta oraz powiatu ostrołęckiego coraz częściej szukają miejsc w których mogliby się schłodzić. Wiele osób korzysta też z nielegalnych kąpielisk, a przypadków utonięć na takich akwenach jest coraz więcej.

           Przypominamy, że na wszystkich tzw. „dzikich plażach” obowiązuje zakaz kąpieli. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat karny. Zdecydowana większość wypadków utonięć zdarza się właśnie w miejscach nieprzeznaczonych do kąpieli i pozostających bez nadzoru ratowniczego. W związku z tym, że na terenie gminy Lelis nie ma zgłoszonych  strzeżonych kąpielisk, nie ma też możliwości kąpieli.

Podkategorie

POLICJA