ZAPROSZENIE

DZIEŃ KURPIOWSKI
w MUZEUM HISTORII POLSKIEGO RUCHU LUDOWEGO

Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kurpiowszczyzny
Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego

Zaprasza przedsiębiorstwa z gmin kurpiowskich, zwłaszcza producentów towarów spożywczych, charakterystycznych dla Kurpiowszczyzny jak miody, wędliny, chleb, sery, do udziału w Dniu Kurpiowskim w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.
Zapraszamy do udziału także przedsiębiorstwa agroturystyczne, hotele, organizacje turystyczne.
Uczestnicy z Kurpiowszczyzny otrzymają do dyspozycji bezpłatnie namioty i stoły, by mogli dobrze zaprezentować swoje produkty handlowe i nawiązać kontakty zarówno z bezpośrednimi nabywcami jak i klientami korporacyjnymi, przedstawicielami organizacji handlowych i turystycznych z Warszawy.
Podczas koncertów zespołów folklorystycznych, przewidzianych w programie Dnia Kurpiowskiego, każdy producent będzie mógł zaprezentować swoje produkty ze sceny.
Sugerujemy też, by uczestnicy przygotowali ulotki informujące o swoich firmach i oferowanych produktach. Ulotki będą mogły być rozdawane Warszawiakom, w tym przedstawicielom warszawskich organizacji handlowych, uczestniczącym w Dniu Kurpiowskim.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy LELIS do odwiedzenia Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach nr 33 w dniu 20.04.2022 r. w godz. 10:00 – 12:30. Podczas dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać nieodpłatnie z usługi informacyjnej dotyczącej funduszy europejskich.

Konsultacje skierowane są do:

 • społeczności lokalnej,
 • przedsiębiorców,
 • osób fizycznych,
 • jednostek samorządu terytorialnego,
 • innych podmiotów zainteresowanych aplikowaniem o środki unijne.

syrena

W dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 na terenie calego wojewodztwa mazowieckiego uruchomione zostana syreny alarmowe wchodzace w sklad powiatowych i miejskich systemow ostrzegania i alarmowania. Bedzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszacy upamietnieniu 12 rocznicy Katastrofy Smolenskiej. Uruchomiony zostanie trzyminutowy ciagly dzwiek syren sygnalizujacy ogloszenie alarmu. W zwiazku z tym, ze sa to cwiczenia, mieszkancy nie powinni podejmowac zadnych czynnosci. Zadanie polegajace na ostrzeganiu i alarmowaniu ludnosci jest wykonywane przez kazdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewodzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w miescie prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wojt. Syreny zostana uruchomione przez wojewodzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarzadzania Kryzysowego.

DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU

Urząd Gminy Lelis podpisał umowę na dofinansowanie w ramach projektu „CYFROWA GMINA” finansowanego z Funduszy Europejskich, którego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Otrzymana kwota 294.000 zł zostanie przeznaczona na wdrożenie e-usług w Urzędzie Gminy.

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanej w dniach od 1 do 13 kwietnia 2022 r. akcji szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego.

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii 03 2022

OGŁOSZENIE

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie poszukuje osoby chętnej do pełnienia funkcji opiekuna prawnego dla osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej, zamieszkującej na terenie gminy Lelis. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lelisie , ul. Szkolna 37 w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 7:45 do 15:45.

Dane kontaktowe:

 • do kontaktu telefonicznego nr tel. 29 761 19 95
 • drogą elektroniczną e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • osobiście w siedzibie Ośrodka po wcześniejszym umówieniu terminu drogą telefoniczną lub elektroniczną

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 14 lutego 2022r. do godz.14.00.

Tarcza Antyinflacyjna 2.0Slajder miniTARCZA ANTYINFLACYJNA - wzór informacji i zakres 

 • Uchwalona przez Sejm Tarcza Antyinflacyjna 2.0. przewiduje czasową obniżkę stawek podatku VAT na niektóre towary.
 • To paliwa, autogaz, ciepło i energia elektryczna.
 • Ponadto wprowadzi ona zerowy VAT na żywność, gaz ziemny oraz nawozy i inne wybrane środki wykorzystywane w produkcji rolniczej.
 • Obniżki będą obowiązywać od 1 lutego 2022 r. na okres sześciu miesięcy, tj. do końca lipca 2022 r.

Zakres Tarczy 2.0. – dodatkowe wyjaśnienia

Ministerstwo Finansów przypomina, że obniżka stawki VAT dotyczy paliw silnikowych, tj. oleju napędowego, biokomponentów stanowiących samoistne paliwa, benzyny silnikowej, gazu skroplonego LPG, wykorzystywanych do napędu pojazdów silnikowych, które to zostały objęte preferencjami w zakresie podatku akcyzowego w rządowej tarczy antyinflacyjnej.

Wsparciem Tarczy 2.0. objęta jest także sprzedaż energii elektrycznej, również na stacjach paliw z przeznaczeniem do ładowania pojazdów elektrycznych. Zgodnie z wytycznymi Komitetu VAT UE z 1 grudnia 2021 r. takie transakcje są traktowane jako dostawy towaru, więc jako dostawy energii objęte będą obniżoną stawką VAT.

PLAN POLOWAŃ

Plan polowań zbiorowych na sezon łowiecki 2021/2022 w obwodzie nr 31.