Dzięki wsparciu Mazowsza wymienimy część starego oświetlenia ulicznego na LEDowe.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla klimatu 2022” to nowy program samorządu województwa mazowieckiego. Samorządy lokalne zgłosiły w sumie 157 zadań na kwotę ponad 11,2 mln zł. Ostatecznie do realizacji radni województwa mazowieckiego wytypowali 72 inicjatywy, które otrzymają wsparcie w wysokości ponad 5,7 mln zł – czytamy na stronie mazovia.pl

"Musimy działać, by zatroszczyć się o to, co mamy nie tylko z myślą o nas samych, ale i o przyszłych pokoleniach. Kluczem do tego są właśnie proekologiczne inwestycje, które pozwolą na racjonalne gospodarowanie wodą, tworzenie zielonych przestrzeni czy stosowanie energooszczędnego oświetlenia w przestrzeni publicznej. I temu służy nasz program" – tłumaczy Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego otrzymaliśmy dofinansowanie z programu „Mazowsze dla klimatu 2022”. Sejmik województwa podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy beneficjentów Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla Klimatu 2022”. Gmina Lelis znalazła się na tej liście!

Nasz wniosek dotyczący wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne LEDy zyskał aprobatę władz Mazowsza, dzięki czemu otrzymamy wsparcie w postaci 100.000 złotych na modernizację opraw na ulicach gminy Lelis.