st. asp. Tomasz Olesiński

telefon kom. 696-497-146,

telefon stacjonarny: 29 760 14 92

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aleksandrowo, Białobiel, Gibałka,  Durlasy, Łodziska, Obierwia, Olszewka, Siemnocha, Szwendrowy Most, Szafarnia.

Dzielnicowy, w pierwszej połowie 2020 roku, przeprowadza działania priorytetowe związane z rejonem  boiska i kortów tenisowych przy Zespole Szkół w Lelisie przy ulicy szkolnej 51, gdzie  w godzinach popołudniowo- wieczornych   dochodzi do zakłócania porządku publicznego, zaśmiecania, spożywania alkoholu oraz palenia wyrobów tytoniowych w miejscu niedozwolonym.

Założony cel do osiągnięcia: Spadek zgłoszeń mieszkańców, poprzez prowadzenie wzmożonych kontroli wskazanego rejonu oraz stosowanie właściwych    środków odziaływania wychowawczego.  

Podmioty współpracujące: ZS w Lelisie, Sołtys m . Lelis


mł. asp. Tomasz Białczak

telefon kom. 696-497-155

telefon stacjonarny: 29 760 14 92

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lelis, Łęg Przedmiejski, Łęg Starościński, Gnaty, Długi Kąt, Szafarczyska, Nasiadki, Kurpiewskie, Szkwa, Dąbrówka, Płoszyce, Gąski.

Dzielnicowy, w pierwszej połowie 2020 roku, przeprowadza działania priorytetowe związane  z rejonem Sklepu Spożywczego w miejscowości Łęg Starościński 100A, gdzie w godzinach 7:00-9:00 oraz 16:00-18:00 gromadzą się osoby spożywające alkohol w miejscu objętym zakazem oraz zakłócają porządek publiczny.

Założony cel do osiągnięcia: Zmniejszenie zgłoszeń mieszkańców.

Podmioty współpracujące: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lelisie, Sołtys Sołectwa Łęg Starościński


Na podstawie Zarządzenia Nr 5 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016 r. w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych

§29 ust. 2. Do zadań dzielnicowego należy, w szczególności:

1) prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;

2) realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;

3) realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;

4) kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.

 

Niestety, czasem z różnych obiektywnych przyczyn dzielnicowy nie będzie mógł odebrać połączenia. Powodem może być interwencja lub inne czynności służbowe. W tego typu sytuacjach połączenie będzie przekierowane do Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, który udzieli informacji dotyczącej dzielnicowego lub skieruje patrol policji.

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowym, ale nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

 

W sytuacji potrzeby natychmiastowej interwencji

należy dzwonić pod nr 997 lub 112

 

Zachęcamy także do korzystania z aplikacji ,, Moja Komenda", która w dużym stopniu ułatwia kontakt z policjantem dzielnicowym.