PIKNIK SIATKARSKI

I Kurpiowski Piknik Siatkarski, Lelis, 26-27. 06. 2021 r.

26-27 czerwca 2021 roku na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie przy ul. Sportowej, wójt Stefan Prusik, wraz z organizatorami: Zbigniewem Obrębskim, prezesem Klubu Sportowego ,,Kurpie Volleyball’’ oraz Katarzyną Wiśniewską- Dobkowską, dokonali oficjalnego otwarcia I. Kurpiowskiego Pikniku Siatkarskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lelis. Gośćmi uroczystości byli Marcin Grabowski, radny Sejmiku Województwa mazowieckiego , kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce oraz grono sponsorów i osób na stałe współpracujących z klubem, przyjaciół siatkówki, którzy wiernie wspierają tę piękną dyscyplinę sportu.

Do rywalizacji na pięciu, trawiastych boiskach, na których rozgrywano mecze w systemie siatkówki plażowej, do dwóch wygranych setów, stanęło 20 drużyn, grających w 4-osobowych składach w trzech kategoriach: Panie – 7 drużyn, Panowie 50+ - 5 drużyn oraz Open – 8 drużyn. Na starcie stanęły drużyny z Polski, Litwy i Łotwy. Rywalizowano o puchary i medale dla trzech najlepszych drużyn oraz w klasyfikacji na najlepszych zawodników poszczególnych drużyn.

Uroczystość na stadionie poprzedziło otwarcie i zwiedzenie niezwykle interesującej wystawy ,,Olimpijskie sukcesy polskich siatkarzy i siatkarek’’, którą przygotowano w sali widowiskowej CKB-S. U wejścia na stadion przygotowały stoiska ze specjałami kurpiowskiej kuchni oraz z wystawami swoich dokonań koła gospodyń wiejskich ,,Bociani Zakątek’’ z Nasiadek, ,,Nad Rozogą’’ z Łegu Starościńskiego- Walery oraz ,,Zręczne Ręce’’ z Łęgu Przedmiejskiego.

Turniej stał się wspaniałą okazją do spotkań w gronie zaprzyjaźnionego środowiska siatkarskiego, a organizatorzy postarali się, aby nikomu nie zabrakło wyżywienia, napojów, noclegu i przepięknej pogody.
Po dwudniowych zmaganiach najlepsze miejsca na podium oraz tuż obok zajęły drużyny:

  • w grupie pań 45+: I m.- Daugavpils Lotwa, II m.- LAIME – Litwa, III m.- Carpediem Lotwa;
  • w grupie pań i dziewcząt: I m. - I m. - OTPS Nike Ostrołęka, II m. - NIKE Ostrołęka Young, III m. - Dziewczyny bez Spiny, Ostrołęka; IV m. - Masuria Volley Giżycko;
  • w kategorii panów 50+ : I m.- KS Kurpie Volleyball, II m. - Pyrys Bud Ostrołęka; III m. - ART-CHEM Bydgoszcz, IV m. - Daveugvpils Litwa, V m. - Znajomi Ostrołęka;
  • w kategorii OPEN: I m. - Volley Bajka, II m._ Volley Club Warszawa, III m.- Karlab Gdynia, IV m.- Wąsiki Ostrołęka, V m. - Niedźwiedzie Ostrołęka, VI m.- Zenit Giżycko, VII m.- Kurpie Volleyball, VIII m. - Best Can Warszawa.

Zamknięcia turnieju, a także wręczenia pamiątkowych plakietek i medali dokonali Anna Dobkowska, przewodniczący Rady Gminy oraz wójt Stefan Prusik, który podziękował wszystkim drużynom i gosciom za przybycie do lelisa i zaprosił do sptkania za rok, na drugim siatkarskim pikniku.
- mam bowiem nadzieję, że siatkówka dla każdego na stałe zagości w naszej gminie – stwierdził wójt, zapraszając na pozegnanie wszystkich chętnych na koncert Wojciecha Dudkowskiego i zespołu "Droga na Ostrołękę".

 

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"