W niedzielę 17.12.2017 r. przed budynkiem Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe mieszkańców gminy Lelis. Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik, który złożył również wszystkim gościom i mieszkańcom gminy życzenia świąteczno-noworoczne. Opłatki, którymi dzielili się uczestnicy tego wydarzenia pobłogosławił Proboszcz Parafii  pw. MBNP w Lelisie Ksiądz Janusz Kotowski. 

Uroczyste łamanie się opłatkiem uświetnił śpiew kolęd i pastorałek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

W domu rodzinnym w Gibałce 18.12.2017 r. odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 100–letnich urodzin Pani Stanisławy Staśkiewicz. Życzenia wraz z listem gratulacyjnym Prezesa Rady Ministrów przekazał jubilatce Marcin Grabowski kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.  Kierownik oddziału KRUS w Ostrołęce Roman Szewczak przekazał jubilatce decyzję o przyznaniu specjalnej emerytury, a Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik wraz z kierownikiem USC Czesławą Ziemak przekazali 100-latce dyplom i upominek rzeczowy. 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Wójt Gminy Lelis serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Lelis na spotkanie opłatkowe które odbędzie się w niedzielę 17.12.2017 r. o godz. 17:00 przed budynkiem Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie. 

 

Serdecznie zapraszamy

KURPIOWSKIE GRANIE 2017

W dniu 01.10.2017 r. w Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie odbył się XXI Regionalny Przegląd Hermonistółw i Skrzypków Ludowych "KURPIOWSKIE GRANIE".

POLÓWKA 2017

W dniu 26 sierpnia 2017r miała miejsce fantastyczna impreza sportowo-integracyjna zorganizowana przez mieszkańca Obierwi Roberta Niedzwieckiego wraz z żoną Justyną na swojej prywatnej posesji (kolonia Smoliska).
Rozegrany został turniej siatkówki drużyn trzyosobowych o puchar wójta gminy Lelis. Rywalizowały drużyny: Promil Olszewka, Przystojniacy, R-Team Obierwia, Aleksandrowskie Dziki i ekipa z Lelisa.