GMINNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Gminne spotkanie opłatkowe, 22. grudnia 2019 r.

Z powodu deszczowej pogody gminne spotkanie opłatkowe przeniesiono do sali widowiskowej CK-BiS. Skorzystały z tego zespoły, które śpiewem kolęd i pastorałek uświetniały wspólny, radosny wieczór, ale skorzystały także panie z kół KGW z Gnatów, z Nasiadek i  z Łęgu Przedmiejskiego, które zaprezentowały swoje rękodzieła. W ogólne wigilia stała się doskonałą okazją do spotkania coraz aktywniejszych i bardziej pomysłowych kół naszych pań.

Wigilię otworzył wójt Stefan Prusik składając wszystkim wzruszające i serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne,  tak by choinki stały się miejscem spotkań rodzinnych, wiejskich wspólnot, miejscem pamięci o tych, którzy odeszli, ale także radości dla tych, którzy tworzą naszą gminna wspólnotę. Następnie wystąpiła przewodniczący Rady Gminy Anna Dobkowska, która życząc wszystkim dobrego świętowania prosiła aby w nowym roku pamiętać także i ciepło pomyśleć o radnych i całej Radzie Gminy. Przed dzieleniem się opłatkiem modlitwę wspólnie z uczestnikami odmówił proboszcz ks. Janusz Kotowski.

WARSZTATY I OLIMPIADA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO STYLU ŻYCIA

WARSZTATY I OLIMPIADA ZDROWEGO I BEZPIECZNEGO STYLU ŻYCIA

W sobotę 14.12.2019 o godzinie 11:00 w budynku CK-BIS w Lelisie odbędą się "Warsztay i Olimpiada Zdrowego i Bezpiecznego Stylu Życia", organizatorem warsztatów jest KGW Borówki Lelis. borowki 2019

Tematyką warsztatów będzie zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna oraz ogólne bezpieczeństwo, na naszą prośbę zostanie oddelegowany przedstawiciel Komendy Miejskiej w Ostrołęce, który opowie o zagrożeniach w sieci, oraz niebezpieczeństwach czyhających na osoby starsze.

Kolejnym punktem warsztatów będzie Olimpiada sportowa dla dzieci z Mikołajem, oraz konkurs dekorowania pierniczków, na dzieciaki czekają atrakcyjne nagrody i zdrowe oraz słodkie upominki.

GMINNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na spotkanie opłatkowe które odbędzie się w niedzielę 22 grudnia 2019 r. o. godz. 12:00 na placu przed budynkiem Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie.

spotkanie oplatkowe

UBIERANIE CHOINKI I OPŁATEK W OLSZEWCE

Ubieranie choinki i opłatek w Olszewce, 7.12.2019 r.

Koło Gospodyń Wiejskich ,,Olszewianka’’ z Olszewki  7 grudnia br. korzystając z gościnnych progów Szkoły Podstawowej zorganizowało bożonarodzeniowe ubieranie choinki oraz spotkanie opłatkowe. Po ubraniu choinki rozpoczęło się święto dla dzieci, które doskonale poprowadził w roli Św. Mikołaja niezastąpiony Rajmund  Mrozek. Wszystkich przybyłych witała radna Małgorzata Wołosz. Przybyło wielu gości, którzy przynieśli (lub obiecali, jak starosta Stanisław Kubeł) pod ubraną przez dzieci choinkę cenne prezenty. Wójt Stefan Prusik wraz z przewodniczącym Rady Gminy Anną Dobkowską przekazali KGW zestaw do nagłaśniania imprez plenerowych. Swoje dołożyli radny wojewódzki Mirosław Augustyniak i  Marian Kurpiewski, a serdeczne życzenia dla pań i ich rodzin skierowała do wszystkim szefowa KGW Barbara Gałązka.

KISZENIE KAPUSTY - Fot. Antoni Kustusz

KISZENIE KAPUSTY W ŁĘGU PRZEDMIEJSKIM

Dzięki doskonałej sąsiedzkiej współpracy na placu przy remizie OSP 19. października zebrali się mieszkańcy Łęgu Przedmiejskiego i ich znajomi, aby wspólnie bawić się przy ognisku. Z niezwykłego pieca podawano pieczone kiełbaski i kaszankę oraz smakowite ziemniaki, do których nic lepszego nie może być, niż pieprzowa woda.
Na drugą część spotkanie panie z KGW ,,Zręczne Ręce’’ oraz sołtys Eugeniusz Bieńkowski zaprosili gości do świetlicy, gdzie na scenie zespół ,,Pniaki i Krzaki’’ przedstawił znakomitą premierę widowiska obrzędowego ,,Kiszenie kapusty w Łęgu Przedmiejskim’’. Całość poprowadził Janek Karczewski, który rozbawił gości do łez swoimi gadkami i dowcipnymi ripostami. Wykonawców nagrodzono nie tylko owacyjnymi oklaskami, ale także gratulacjami od Katarzyny Wiśniewskiej-Dobkowskiej, dyr. CK-BiS, radnego wojewódzkiego Mirosława Augustyniaka, przewodniczącego Rady Gminy Anny Dobkowskiej oraz Mariana Krupińskiego. Jak tylko opadły emocje ruszono do tańca, który trwał do późna. To był wspaniały wieczór.