fot. Antoni Kustusz "Wieści Gminne"

Już po raz 28. mieszkańcy Nasiadek i Szafarczysk oraz okolicznych miejscowości spotkali się 15 września na dorocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka. Imprezę prowadził radny Dariusz Mróz, a gospodyniami były wraz z kołem LZS w Nasiadkach i Szafarczyskach, panie z Kółka Rolniczego ,,Bociani Zakątek’’ z Nasiadek.  Pieczone w ognisku, mimo porywistego wiatru, ziemniaki oraz wyśmienitą pieprzową wodę serowano dla każdego. Dzieci uczestniczyły w konkursach o tematyce ,,ziemniaczanej’’, które przygotowały panie z SP Nasiadki. Na boisku w meczu piłkarskim zmierzyli się piłkarze i w tym roku ponownie Żonaci zwyciężyli Kawalerów 2:1. Odbył się także konkurs strzelecki, w którym w rywalizacji pań  zwyciężyła Marcelina Archacka, przed Ewą Zawrotną i Dorotą Mróz, a wśród panów najlepszy wynik uzyskał Wacław Marzewski, przed Danielem Kaliszewskim i Krzysztofem Piersą.  Wyróżniono także panie, które stanęły do konkursu kulinarnego. Nagrody, puchary i medale wręczyli: wójt Stefan Prusik oraz przewodniczący Rady Gminy Anna Dobkowska.

Niewątpliwą atrakcją był występ zespołu artystycznego z Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie z gośćmi z Olszewa Borek  pod kierunkiem Jarosława Kraski.

Wielką ciekawość wzbudził prototypowy rower elektryczny wykonany przez Szymona Wiskiego z Szafarczysk.

W konkursie WORD wiedzy o ruchu drogowym  rower z rąk wójta Stefana Prusika oraz radnego wojewódzkiego Mirosława Augustyniaka otrzymała Ewelina Laskowska.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych o co postarał się zespól Havana.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"