JUBILEUSZOWA ROCZNICA URODZIN

Jubileuszowa rocznica urodzin Władysława Piekarskiego,

Władysław Piekarski z Łęgu Przedmiejskiego (dzielnica Suliki) ma powody do świętowania. Solenizant obchodził swoje setne urodziny 27 czerwca 2022 roku. W Łęgu Przedmiejskim mieszkał większość swojego życia oraz pełnił w nim funkcję sołtysa. Od czterech lat mieszka u swojej córki w Zambrowie.
Pan Władysław uwielbia wspominać czasy swojej młodości, spędzać czas na czytaniu. Córka solenizanta, Halina Kołodziejczyk wspomina, że w szczególności upodobał sobie „Warszawską Gazetę”. Nasz senior opowiada, że przed wojną należał do Związku Strzeleckiego, który miał wtedy swoją strzelnicę w Lelisie. Dziś na jej miejscu znajduje się Bank Spółdzielczy. Ze wspomnień dowiadujemy się również, że pan Władysław należał po wojnie do organizacji Ruch Oporu bez Wojny i Dywersji „Wolność i Niezawisłość”.
Nasz Jubilat doczekał się trzech synów i dwóch córek, jedenastu wnuków i dziewiętnastu prawnuków. Jest dziadkiem naszego kolegi z Urzędu Gminy - Marcina Piekarskiego.
- Życzę aby kolejne lata mijały panu wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia. Jeżeli życie człowieka trwa jak dzień od wschodu do zachodu słońca, to niech ten zachód będzie dla Pana jeszcze bardzo, bardzo daleki – życzy solenizantowi Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik.
List gratulacyjny z życzeniami od prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego przekazał Marcin Grabowski, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce.

KINO PLENEROWE
Zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy na kino plenerowe w Białobieli.
9 lipca o godzinie 21:00 gramy "Wojna z dziadkiem", wyśmienitą komedię twórców filmu "Kevin sam w domu", z Robertem De Niro w roli dziadka. Film z dubbingiem, więc zapraszamy również najmłodszych.
 
kino plener 2022

Z okazji Dnia Dziecka Urząd Gminy w Lelisie w dniach 1-3 czerwca br odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łęgu Przedmiejskim, Przedszkola Samorządowego w Lelisie oraz dzieci z Ukrainy zamieszkujące na terenie Gminy Lelis. 

Część gości Wójt Stefan Prusik oprowadził wirtualnie po terenie naszej gminy w formie prezentacji oraz na kilka chwil oddał do dyspozycji salę obrad wsłuchując się w głosy najmłodszych mieszkańców Gminy. Dzieci otrzymały słodycze i opaski odblaskowe, a niektóre plecaki i torby odblaskowe.

FESTYN RODZINNY W ALEKSANDROWIE

 FESTYN RODZINNY - IMIENINY WSI ALEKSANDROWO

25 czerwca 2022 r (sobota) godz. 16:00 - Plac wiejski

Aleksandrowo 2022 1

 

W dniu 4 lutego mieliśmy zaszczyt gościć w Urzędzie Gminy Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika. Była to wizyta gospodarcza podsumowująca dotychczasową współpracę z Naszą Gminą. Oprócz Marszałka Adama Struzika oraz Wójta Stefana Prusika w spotkaniu wziął udział Radny Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Adamowi Struzikowi za wspieranie Gminy Lelis w wielu ważnych dla Mieszkańców inicjatywach lokalnych oraz inwestycjach realizowanych na terenie Naszej Gminy.