KRYPTONIM SZARE SZEREGI

25.09.2022 r. organizowana jest druga edycja Biegu Kryptonim Szare Szeregi w Lelisie. Do udziału w nim zaprasza Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Zapisy ruszyły 16 sierpnia 2022 r.

Organizatorzy piszą:

Projekt „ Kryptonim Szare Szeregi ” Bieg Pamięci Młodych Bohaterów organizowany jest jednocześnie w 6 lokalizacjach w Polsce.
Organizując to wydarzenie chcemy przypomnieć i przybliżyć dzieciom i dorosłym heroiczne poświęcenie „Młodych Bohaterów”.
W roku 2022 organizowana jest druga edycja.

Poprzez wydarzenie sportowe pragniemy upamiętnić postaci i wydarzenia, które miały istotne znaczenie dla polskiej tożsamości. Pamięć o tych, którzy mieli odwagę, by pokazać swoją niezłomność. Młodzi Bohaterowie – harcerze Szarych Szeregów wykazali się wyjątkowo patriotyczną postawą za którą wielokrotnie zapłacili najwyższą cenę. Przed, po i w trakcie wydarzenia przybliżymy historię i postaci Szarych Szeregów.

Zapisy: https://www.protimer.pl/bio/996/2kryptonim-szare-szeregi-bieg-pamieci-mlodych-bohaterow-ostroleka/register?fbclid=IwAR2X_TaCmopHAJoMp-KRQoKrVWWg9HH9OZ-cwvBYA8hR_qi_46cwpR7W5sY

Dystans:

  • 1939 m - bieg i marsz POKOLENIOWY (do przebycia zarówno przez biegaczy, chodziarzy jak i osoby na wózku - rok rozpoczęcia działalności Szarych Szeregów - bez limitu wieku)
  • 9390 m - bieg GŁÓWNY oraz rajd ChodzęBoLubię (na pętlach lub jednej trasie, od 16 roku życia )
  • Start i meta: stadion w Lelisie, godz. 9.39
  • Limit uczestników na oba dystanse : 250 osób
  • Projekt współfinansowany jest z Środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
  • Gospodarzem i Partnerem wydarzenia jest Nadleśnictwo Ostrołęka.