„Ludzie, których się kocha z całego serca,
Nigdy się nie starzeją.”

Ernst Penzoldt

Uroczystość Jubileuszu 50 i 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego rozpoczęła się mszą świętą, którą w intencji Jubilatów celebrował ks. Janusz Kotowski - proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lelisie. Wzruszającym momentem dla Dostojnych Jubilatów, było u stóp ołtarza, odnowienie przysięgi małżeńskiej. Na dalsze świętowanie pary małżeńskie zgromadziły się na sali widowiskowej Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie. Dostojnych Jubilatów serdecznie witał gospodarz gminy Stefan Prusik oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Bralska.

Głównym punktem uroczystości była dekoracja Jubilatów „Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, której dokonał Marcin Grabowski - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce. Czas upłynął przy wspólnym obiedzie w bardzo miłej i pełnej wspomnień atmosferze. Małżonkowie otrzymali statuetki, były życzenia, prezenty oraz gromkie sto lat. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Kurpiowskiej z Lelisa pod kierownictwem Jarosława Kraski.
Małżeństwa świętujące Jubileusz 60-lecia: Halina i Czesław Gawrychowie oraz Jadwiga i Jan Pędzichowie.
Małżeństwa świętujące Jubileusz 50-lecia: Zofia i Czesław Bacławscy, Janina i Stanisław Michał Dziewitowie, Aleksandra i Mieczysław Henryk Grużewscy, Teresa i Edward Kraśniewscy, Jadwiga i Antoni Łempiccy, Helena i Tadeusz Mielniccy, Marianna i Jan Mrozkowie, Jadwiga i Jan Parzychowie, Elżbieta Maria I Kazimierz Tadeusz Pieńkowscy oraz Teresa i Stanisław Przybyłowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć