GMINA LELIS PODPISAŁA UMOWĘ NA USUWANIE AZBESTU W 2026 ROKU

W dniu 11 czerwca 2026 r. Gmina Lelis, reprezentowana przez Wójta Gminy Stefana Prusika oraz Skarbnika Gminy Panią Bogusławę Parzych, podpisała w Sońsku umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn. „Usuwanie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z gospodarstw rolnych położonych na terenie gminy Lelis w 2026 r.”
Na realizację przedsięwzięcia Gmina Lelis otrzymała dotację w wysokości 153 780,61 zł.
Celem zadania jest bezpieczne usunięcie oraz unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, co przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego oraz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!